וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב נמרודי יעתור לבג"ץ נגד קידומו של תת ניצב מזרחי

30.10.2000 / 8:39

השר לביטחון פנים שוקל למנות את מזרחי לראש אגף החקירות המשטרה; נמרודי הגיש תלונה נגד מזרחי על שיבוש חקירת בנו; "מזרחי ביצע מעשים חמורים ביותר הגובלים בפלילים", כותב נמרודי; התלונה הועברה למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים


איש העסקים ויו"ר מועצת המנהלים של "מעריב", יעקב נמרודי, הודיע כי יעתור לבג"ץ בימים הקרובים בדרישה לעכב את קידומו של מפקד היחידה לחקירות בינלאומיות (יחב"ל), תנ"צ משה מזרחי. נמרודי מבקש כי תנ"צ מזרחי לא יקודם עד לסיום החקירה בתלונה שהגיש נגדו על שיבוש חקירתו של בנו, עופר נמרודי.

החלטתו של נמרודי התקבלה לאחר שנודע לו כי לא רק שהשר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, אינו מתכוון להשעות את מזרחי, כי שדרש, אלא הוא שוקל למנות אותו לראש אגף החקירות במשטרה.

לפני שבועיים וחצי הגיש נמרודי את התלונה לשר לביטחון פנים ובה נטען כי מזרחי הטעה במתכוון את בית המשפט במטרה לנפח את החדשות נגד בנו.

"אין שיעור לחומרת המעשים שנעשו על ידי תנ"צ מזרחי ובהם לא רק מעשים המצביעים על התנהגות חסרת יושר והגינות, התנהגות בלתי אתית, עבירות משמעתיות וכיוצא בזה, אלא גם על ביצוע עבירות פליליות או לפחות ביצוע מעשים חמורים ביותר הגובלים בפלילים", כותב נמרודי במכתב שצירף לתלונה.

בתלונה טוען נמרודי כי מזרחי העלים ראיות ושיבש הליכי חקירה ומשפט. לטענתו, מזרחי פיזר הבטחות לעדי מדינה תוך חריגה מסמכותו וכל זאת כדי להביא למעצרו של עופר נמרודי ולהרשעתו.

בן עמי השיב לנמרודי במכתב קצר בו נכתב כי תלונתו הועברה לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש).

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully