וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סנה: נשיא סוריה נתן אור ירוק לחיזבאללה לפעול נגד ישראל

30.10.2000 / 8:31

במערכת הביטחון מתגבשת המלצה לפעול נגד אינטרסים ומטרות סוריות בלבנון; סגן שר הביטחון אמר כי יש גורמים המנסים לגרור את ישראל לעימות דו חזיתי; נמשכת כוננות השיא בגבול הצפון

במערכת הביטחון גוברת ההערכה כי צפויה הסלמה בצפון וכי ייתכן שישראל תיאלץ לפתוח שם בחזית נוספת. "הארץ" מפרסם הבוקר כי במערכת הביטחון מתגבשת המלצה על פיה ישראל צריכה לתקוף אינטרסים ומטרות של סוריה בלבנון, אם זו תמשיך לאפשר לחיזבאללה ולארגוני טרור פלסטינים לבצע פעולות בגבול לבנון. במקביל נמשכת הכוננות הגבוהה בגבול לבנון למקרה של פיגועים וחטיפות חיילים.

סגן שר הביטחון, אפרים סנה, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי נשיא סוריה, בשאר אסד, נתן לחיזבאללה אור ירוק לפיגועים נגד ישראל. סנה אמר כי "ישנם גורמים שרוצים לגרור אותנו לעימות דו חזיתי, הן בשטחים והן בגבול לבנון".

סנה שלל את האפשרות שישנו תיאום מבצעי בין החיזבאללה לרשות הפלסטינית, אך לדבריו ישנו תיאום אידיאולוגי - דתי בין כל ארגוני המחבלים. סנה אמר כי איראן היא שעומדת מאחורי ההסלמה בגבול לבנון, שם היו בשבוע האחרון שלוש תקריות ירי. ישראל, אמר סנה, רואה באסד את בעל הבית האמיתי בלבנון. "האחריות בלבנון רובצת לפתחה של סוריה. אנו רואים בה את הכתובת במקרה של חידוש או הגברת פעילות החיזבאללה". סנה סירב לומר כיצד תגיב ישראל במקרה כזה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully