וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשש מאלימות בפתיחת מושב החורף בכנסת

30.10.2000 / 7:07

חורף חם במיוחד צפוי במשכן, לאור המצב הבטחוני והמתיחות בין חברי הכנסת היהודים לערבים; יו"ר הכנסת הורה לתגבר את נוכחות הסדרנים במליאה ושוקל לבקש אמצעי ענישה חדשים; אתמול דחה בורג את הצעתו של טאלב א-סנע לפתוח בדקת דומייה לזכר ערביי ישראל שנהרגו במהומות

דריכות בכנסת לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת, היום אחר הצהרים, עקב המחלוקות השוררות בין הסיעות לאור האירועים האחרונים בשטחים.

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הורה לתגבר את נוכחות הסדרנים ואנשי המשמר במליאה וביציעים מחשש כי העימותים בין חברי כנסת ערבים וחברי כנסת מן הימין יידרדרו לאלימות ולתגרות ידיים.

בורג הביע אתמול תקווה כי דיוני הכנסת לא יגלשו לאלימות, אך הזהיר כי בכוונתו לנקוט ביד קשה כנגד חברי כנסת שיפריעו לניהול התקין של ישיבות הכנסת. הוא ציין כי יפעיל עונשים של הורדה מהדוכן והרחקה מהאולם, ואם צעדים אלה לא יועילו ידרוש מוועדת הכנסת סמכויות ענישה נוספות.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ סאלח טריף (ישראל אחת) יקיים היום דיון מיוחד עם כל ראשי הסיעות, בניסיון להרגיע את הרוחות.

בורג דחה אתמול את הצעתו של ח"כ טאלב א-סנע (רע"מ) לפתוח את מושב החורף של הכנסת בדקת דומייה לזכרם של 13 ערביי ישראל שנהרגו במהלך המהומות בשבועות האחרונים. בורג נימק את החלטתו בכך שאין תקדים להצעה מסוג זה, וכי היא עלולה לעורר התפרצות יצרים מיותרת.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully