וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוכנית פלסטינית: הפרדה בין מזרח ירושלים למערבה לאחר הקמת מדינה עצמאית

30.10.2000 / 6:47

בכיר בפתח: "יש לנו תוכנית מסודרת להפיכת העיר לבירתנו"; עוד מזהיר הבכיר את ישראל כי הפתח השתמש עד כה רק בחלק קטן מהאמצעים שעומדים לרשותו בלחימה מול ישראל; מאיים "להפתיע את ישראל בשטח"

מאת שי שריג

חבר בכיר בפתח חושף לראשונה "תוכנית מגירה" פלסטינית, להפרדה בין מזרח ירושלים למערבה, מיד עם ההכרזה על מדינה פלסטינית. עוד מגלה חאתם עבד אלקאדר, אחד מבכירי הפתח, כי אנשיו השתמשו עד כה, במסגרת הלחימה מול ישראל, רק בחלק קטן מהמשאבים העומדים לרשותם.

אלקאדר מגלה כי הפלסטינים גיבשו תוכנית מסודרת להפרדת חלקה המזרחי של ירושלים מחלקה המערבי, והפיכת מזרח העיר לבירת המדינה הפלסטינית. הוא מדגיש כי אינו יכול לחשוף פרטים נוספים על התוכנית החשאית, אך רומז: "כל מה שאני יכול לומר הוא שמרבית תושבי מזרח ירושלים הפלסטינים יהיו גורם מכריע במהלך המתוכנן".

אלקאדר מציין כי מרבית הגופים הנותנים שירותי בריאות, שירותים סוציאלים ושירותי חינוך במזרח ירושלים נתונים לשליטה הפלסטינית, למעט צווים משפטיים וחוקים מוניציפאליים.
"מיד עם הקמת המדינה הפלסטינית, אנו נקים בתי משפט פלסטינים ונאסור על אזרחינו לפנות עוד לבתי המשפט הישראלים. כמו-כן, נדאג לספק את כל השירותים הדרושים לעם הפלסטיני, גם אלו המוענקים כעת על ידי ישראל".

אלקאדר צופה הסלמה בעימותים בשטח בין כוחות צה"ל לפלסטינים, אך מדגיש כי "הפלסטינים ערוכים לכך". למרות הלחצים הרבים המופעלים על הפתח והתנזים להשקיט את האינתיפאדה, מבהיר עבד אלקאדר כי הפתח דוגל בהמשך המאבק בשטח: "אנו נפתיע את ישראל בשטח, בצעדים שהיא לא ציפתה להם כלל, משום שעד כה השתמשנו רק בחלק קטן מהאמצעים העומדים לרשותנו".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully