וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסופה נמשכת: יתחזקו הרוחות והגשמים ילוו בברד

18.1.2000 / 0:03

ברשויות המקומיות, צה"ל וחברת חשמל ממשיכים להערך למצב חירום

הסופה שהחלה אתמול בבוקר צפויה להימשך גם מחר. עדין לא ברור האם היא תמשך עד לסוף השבוע, אולם מחר בערב צפויה רגיעה ברוחות.

במהלך היממה האחרונה נשבו רוחות חזקות במהירות של עד 100 קמ"ש. בהר מירון הגיעה הרוח למהירות של 150 קמ"ש. בצפון גרמה הסופה לנזקים חמורים שכללו בעיקר קריסת עצים ותמרורים. שיאה של הסופה אמורה להגיע הלילה ומחר, אז יגברו הרוחות ויתחזק הגשם שילווה בברד.

באזור המרכז לא נגרמו נזקים כבדים, עיקר הנזק הוא בהפסקות חשמל וקריסתם של עצים. באזור הדרום מנשבות רוחות עזות, באילת הגיעו הרוחות ל- 60 קמ"ש. בכל אזור הדרוםנ היו במהלך היום סופות חול ויש חשש משטפונות. סופות החול צפויות להימשך גם מחר.
בחרמון מתרחשות סופות שלגים במהלך כל היום, אתר החרמון נסגר למבקרים. בעקבות השלג בחרמון נערכו כוחות צה"ל בצפון, להספקת אוכל לחיילים כבר ביממה הקרובה, כדי למנוע אפשרות שאספקת האוכל לחיילים במוצבים הצפונים תתעכב.
גם בארועי הספורט,פגעה הסופה. משחק גביע הטוטו בין עירוני ראשל"צ להפועל חיפה הופסק בשלב בעיטות העונשין לאחר ששחקני שתי הקבוצות לא הצליחו להעמיד את הכדור על נקודת ה- 11 בגלל הרוחות. היסטוריה קטנה קרתה באולם הכדורסל בחולון. לאחר שמשחקן של הפועל חולון ומכבי קרית מוצקין בוטל שלשום עקב בעיית שיטור במגרש הוא הופסק הערב עקב הפסקת חשמל. בכך בוטל המשחק למעשה פעמיים וישוחק פעם נוספת. בראשל"צ קרס עמוד חשמל על רכב וגרם להפסקת חשמל של חצי שעה.
ברשויות המקומיות וחברות התשתית נערכות למצב חירום. חברת החשמל תגברה את צוותי החירום מחשש לפגיעה בקווי חשמל. מכבי האש, צה"ל וחברות התעופה נערכים אף הם למצבים קיצוניים. מוקדי פיקוח הוקמו בכל העיריות. בחנויות מוצעים למכירה סרטי הדבקה בכדי לאטום חלונות, והעצות השימושיות העיקריות לקהל, הן: לאטום את הבתים, להכין תאורת חירום, לקשור את האדניות על החלונות, ולא להחנות את הרכבים מתחת לעצים שעלולים לקרוס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully