וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השער היציג של הדולר נקבע על 4.678 שקלים על רקע העליות בוול סטריט

ליאור כגן

9.8.2002 / 12:49

בנק לאומי: עיקר ההשפעה על המט"ח ממשיכה להיות פער הריביות, ובהתאם צפוי הדולר להמשיך להיסחר ברמות הנוכחיות


יום המסחר בשוק המט"ח נפתח במגמה של ייסוף בשער השקל על רקע העליות בוול סטריט. עם פתיחת המסחר ירד שערו של הדולר עד לרמה של 4.67 שקלים. שערו היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.5% על 4.678 שקלים, לעומת השער היציג שנקבע אתמול על 4.702 שקלים. הירידה בדולר התבצעה בשל מכירות דולרים של בנקים מקומיים.

בחדרי העסקות מציינים כי נפח המסחר נמוך, דבר המסביר את התנודתיות בשער הדולר. להערכת סוחרים, מכירות הדולרים מתבצעות על ידי בנקים שנשארו עם עודף דולרים, ושמעוניינים לצמצם את אחזקותיהם.

כלכלני בנק הפועלים מציינים בסקירתם השבועית כי האירועים הבטחוניים והתחזקותו של הדולר בעולם היו הגורם הדומיננטי במסחר בשוק המט"ח המקומי השבוע. בבנק הפועלים מציינים כי אטרקטיוויות ההשקעה באפיק השקלי תעלה, זאת במידה והריבית בארה"ב תרד במהלך החודש, ובעקבות זאת יגדל פער הריביות בין הארץ לבין ארה"ב.

כלכלני בנק לאומי מעריכים כי עיקר ההשפעה על המט"ח ממשיכה להיות פער הריביות, ובהתאם צפוי הדולר להמשיך להיסחר ברמות הנוכחיות. עם זאת, הם מציינים כי התפתחויות בטחוניות כגון "מגה פיגוע" או תקיפה אמריקאית בעיראק עלולים לחדש את הפיחות בשקל, גם אם לטווח הקצר. בטווח הארוך יותר יושפע המסחר מהמדיניות הכלכלית של הממשלה, דהיינו מידת הריסון התקציבי ושמירה על יעד הגירעון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully