השמלה התלקחה במנגל על הגג - הנערה נפלה אל מותה

נערה בת 17 ממזרח ירושלים בילתה על גג ביתה עם משפחתה במסגרת חגיגות הרמדאן. לפתע אחזה אש בשמלתה והיא החלה לרוץ ואז נפלה אל מעבר למעקה הבטיחות. "מוות מיותר"

יאיר אלטמן

טרגדיה במזרח ירושלים: נערה בת 17 נהרגה הלילה (שני) כשנפלה מגג בניין מגורים בכפר סילוואן. מחקירה ראשונית עולה כי בני משפחתה של הנערה עשו "על האש" על גג הבניין שבו הם מתגוררים כחלק מחגיגות הרמדאן. במהלך האירוע שמלתה התלקחה, היא איבדה שיווי משקל ונפלה ארבע קומות אל מותה. מהמשטרה נמסר כי אין חשד לפלילים. דרור עיני, פראמדיק מד"א שטיפל בנערה, סיפר: "כשהגענו למקום מצאנו נערה עם כוויות רבות בפנים, בראש, בחלק הקדמי של הגוף ובידיים. היא נפלה מגובה רב. מצאנו אותה ללא רוח חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

עשרות מתושבי הכפר התקבצו הבוקר סביב הבניין שבו אירעה התאונה המצערת. הם מספרים כי הנערה שיחקה עם מיכל הנוזל הדליק ששימש להדלקת המנגל, ואש אחזה בשמלתה. "הכול קרה בשניות", סיפר אחד מקרובי משפחתה שהיה במקום בזמן האסון. "סביב 01:15 בלילה אחיה, בן 16, ואביה עשו על האש. היא שיחקה עם מכיל טרפנטין. אביה אמר לה כמה פעמים להפסיק לשחק עם זה. בשלב מסוים הלהבות אחזו במכל והוא התלקח על הבגדים שלה. היא צעקה 'אבא אבא תעזור לי' והתחילה לרוץ. הוא ניסה לכבות אותה עם שמיכה אבל היא נתקעה במעקה בטיחות של הגג, נפלה ארבע קומות ונהרגה. זה סיפור עצוב".

קרוביה של הנערה סיפרו כי הייתה בחורה שקטה וחברותית, אשר למדה בבית ספר פרטי במזרח העיר. הוריה התגרשו וחיו בנפרד. "היא ואחיה הצעיר חיו חלק מהזמן אצל האבא וחלק אצל האמא. האמא התחתנה שוב והאבא עדיין חיי לבד. התחושות במשפחה קשות. זה מוות מיותר. אולי המסר שלנו לציבור זה לא לשחק באש. להסביר לילדים מה המשמעות והסכנות בזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully