שוב: תינוקת מתה לאחר שנשכחה ברכב בבנימין

מבדיקה ראשונית עולה כי האב, שאמור היה להוריד את הילדה בגן, שכח לעשות כן והמשיך עם רכבו לאולפנה בישוב. רק לאחר שלוש שעות, כשהאם באה לגן, התברר כי הבת נשכחה ברכב

יהושע בריינר ויאיר אלטמן
15/07/2013
צילום: דניאל בוק, יהושע בריינר, עריכה: יאיר דניאל

טרגדיה שנייה ביממה: תינוקת בת שנה וחצי נשכחה היום (שני) בכלי רכב בחום הכבד בהתנחלות באזור בנימין והתגלתה רק לאחר שלוש שעות. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בה פעולות החייאה ופינה אותה לבית החולים אסף הרופא, שם בתום מאמצי החייאה נקבע מותה.

הפעוטה נמצאה ללא דופק וללא נשימה בכלי הרכב שחנה בחניית האולפנה בהתנחלות, ומבדיקה ראשונית עולה כי היא נשכחה בכלי רכב פרטי על ידי אביה שאמור היה להוריד אותה בגן בשעות הבוקר.

עוד התברר כי לאחר שהיה בגן, נסע האב לפגישת עבודה שהחלה בשעה 9:30 במוסד חינוכי סמוך, זאת לאחר שככל הנראה שכח את בתו ברכב. סמוך לשעה 12:30 האם הגיעה לגן והבחינה כי הילדה איננה שם. היא התקשרה לאב, הוא מיהר לרכב וגילה את בתו שם. במשטרת בנימין ממשיכים לחקור את נסיבות התקרית אולם בשלב זה האב לא נחקר.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
כלי הרכב בו נשכחה הפעוטה(צילום: דרור עינב)

"מדובר באירוע נוסף וקשה של שכחת ילד ברכב שחור לוהט. היסח דעת וחוסר תשומת לב פגעו אנושות בחיי ילד", סיפר יעקב נתניהו, דובר דולב. "משפחת התינוקת היא מעמודי התווך של הישוב, מדובר במשפחה נורמטיבית, אחראית מאוד. אלה האנשים האחרונים שאפשר לעלות על הדעת שזה יקרה להם", אמר נתניהו.

מדובר כאמור במקרה השני תוך יממה, ואפילו באותו האזור. אתמול מתה מפצעיה תינוקת כבת חמישה חודשים שנשכחה למשך שבע שעות ברכב בהתנחלות שילה שבדרום השומרון. פרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו בה פעולות החייאה כשמצבה אנוש, אך נאלצו לקבוע את מותה. מחקירה ראשונית עולה כי מי שהבחין בתינוקת בתוך הרכב היו עוברי אורח. כשלהוריה נודע על האירוע, הם התמוטטו וקיבלו טיפול רפואי מגורמי מקצוע של המועצה האזורית מטה בנימין.

בתחילת החודש מתה תינוקת כבת תשעה חודשים לאחר שנשכחה על ידי אביה בג'יפ של המשפחה ברחוב אריה בן אליעזר ברמת גן. צוותים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו בה פעולות החייאה שנמשכו בבית החולים, אולם לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. מחקירת האירוע עלה כי בשעות הבוקר יצא האב ברכב עם שלושת ילדיו, התאומים בני השש והבת התינוקת בת התשעה חודשים. הוא הספיק להוריד את התאומים בגן הילדים, אולם אז – לפי עדותו, קיבל שיחת טלפון, שככל הנראה הסיחה את דעתו. במקום להוריד את בתו בפעוטון, הוא המשיך בחזרה לבית, שם השאיר את כלי הרכב בחניה. משם עלה על הקטנוע שלו למקום עבודתו, בלי לשים לב שהתינוקת במושב האחורי של הרכב.

  • תינוקת
  • פעוטה
  • מוות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully