וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סגן הרמטכ"ל: הסלמה בצפון עלולה להוביל למלחמה עם סוריה ועיראק

29.10.2000 / 22:14

האלוף יעלון: החיזבאללה קיבל אור ירוק מהסורים; "ערפאת חושב שהוא סאלח א-דין"; אתר החרמון נסגר עד להודעה חדשה בשל המתיחות בצפון

"צה"ל מתכונן לסיבוב נוסף של אלימות בצפון, העלול להוביל למלחמה עם סוריה ועיראק", כך אמר הערב סגן הרמטכ"ל , האלוף משה בוגי יעלון, בכינוס של הסוכנות היהודית בירושלים.

האלוף יעלון מסר, כי במערכת הביטחון עוקבים אחר ההכנות שעושה החיזבאללה לחידוש הלחימה נגד ישראל. לדבריו הארגון קיבל "אור ירוק מהסורים", והוא נמצא תחת לחץ איראני לתקוף את ישראל. סגן הרמטכ"ל הוסיף שצה"ל עוקב אחר פריסת כוחות עיראק במערב עיראק.

האלוף גם התייחס לאירועים האחרונים בשטחים. לדבריו ערפאת ודאי חש מרוצה מגל האלימות האחרון. "ראש הרשות חש שהוא לא רק אבי המדינה הפלסטינית העתידית, אלא חושב שהוא כמו סאלח א-דין, שכבש את ירושלים, ומשוכנע שהוא עצמו מסוגל להגיע למטרה זו".

החרמון נסגר

דווקא כשהחלו לרדת שלגים ראשונים בחרמון ובאתר החלו בהכנות לפתיחתו למבקרים ולגולשים - הודיע צה"ל על סגירת האתר עד להודעה חדשה.

בצה"ל חוששים מהסלמה נוספת לאורך הגבול ומנסיונות של החיזבאללה לבצע פיגועים נגד מבקרים באתר. בצה"ל מציינים עוד, כי בשל הרגישות והפעילות המוגברת בגיזרת הר דב האתר לא ייפתח לפי שעה.

היום הזהיר אלוף פיקוד הצפון, גבי אשכנזי, מהסלמה לאורך גבול הצפון וציין כי צה"ל נערך לקראת חידוש הלחימה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully