וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אי.סי.איי נפלה ב-11%; הנאסד"ק עלה ב-2.8%

שירלי יום-טוב

8.8.2002 / 23:37

לומניס קפצה ב-14% והשלימה זינוק של 66% בארבעת הימים האחרונים מאז פרסום הדו"חות; אן.די.אס קפצה ב-11%; צ'ק פוינט קפצה ב-10%

בדומה לימים האחרונים, נפתח יום המסחר בוול סטריט בתנודתיות במדדים המובילים. אולם, בהמשך עברו המדדים לרשום עליות ולבסוף נעלו את יום המסחר בעליות חדות. מדד הנאסד"ק עלה ב-2.8% לרמה של 1,316 נקודות ומדד הדאו ג'ונס הוסיף 3% לרמה של 8,712 נקודות.

את העליות במדד הדאו ג'ונס הובילו היום מניות הסקטור הבנקאי, בהובלת סיטיגרופ וג'יי.פי מורגן. זאת, לאחר שנודע כי קרן המטבע הבינ"ל הקצתה סכום של 30 מיליארד דולר לברזיל, כדי למנוע את הידרדרות המדינה למצב בו מתנהלת כיום שכנתה ארגנטינה. שני הבנקים הגדולים הללו חשופים במידה רבה למתרחש בברזיל בשל הלוואות ענק שנתנו לה.

דו"חות כספיים שפורסמו במהלך שבוע המסחר האחרון על ידי חברות מובילות בשוק האמריקאי השפיעו באופן ישיר על הלך הרוח של המשקיעים. בין הדו"חות האלה בלט הדו"ח החיובי של סיסקו, שסחף את השווקים לעליות אמש. יחד עם זאת, השווקים נמצאים כיום על מסלול אשר יוביל ככל הנראה לשנה שלישית ברציפות של הפסדים - לראשונה מאז 1941.

בארבעת הימים האחרונים: אן.די.אס זינקה ב-48%; לומניס ב-66%


בקרב המניות הכבדות נרשמה היום מגמה חיובית לרוב. בלטה מניית צ'ק פוינט שזינקה היום ב-10% למחיר של 17.2 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של 4.1 מיליארד דולר. מניית מרקורי הוסיפה 4.2% למחיר של 23.5 דולר.

בין המניות היורדות בלטה היום מניית אי.סי.איי, שנפלה ב-11% למחיר של כ-2.3 דולרים, אם כי לא במחזור חריג. זאת, על רקע תוצאות החברה לרבעון השני והודעתה כי תפטר 220 מעובדיה. החברה דיווחה אמש על ירידה של כ-29% בהכנסותיה ברבעון השני של 2002 ל-188.3 מיליון דולר, לעומת הכנסות של כ-266.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. הכנסות הרבעון החולף היו נמוכות גם בהשוואה לרבעון הראשון, אז הסתכמו ב-195 מיליון דולר. בשורה התחתונה הפסידה החברה ברבעון השני 7.5 מיליון דולר.

במסגרת פרסום דו"חותיה אמרה אי.סי.איי כי תנאי השוק בהם היא פועלת צפויים להידרדר במחצית השנייה של השנה, וכי היא צופה קיטון של 13%-17% בהכנסותיה ברבעון השלישי בהשוואה להכנסות הרבעון השני.

מהתוצאות שהציגה היום חברת נור עולה כי היא הצליחה לצמוח ברבעון השני לאחר חמישה רבעונים בהם הציגה ירידה בהכנסות. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון ב-23.4 מיליון דולר - עלייה של כ-9% מההכנסות ברבעון הראשון של השנה אך ירידה של 23% מהרבעון המקביל, השני של 2001.

ארז שחר, מנכ"ל החברה, נמנע גם היום מלספק תחזיות להמשך השנה, בשל הצפיות הנמוכה של החברה ותהליכי המכירה הארוכים ללקוחות ברבעונים האחרונים. ההפסד הנקי של נור הסתכם ב-1.9 מיליון דולר או 11 סנט למניה. ברבעון הקודם דיווחה החברה על הפסד נקי של 3.8 מיליון דולר או 23 סנט למניה, בהתאם לתחזיות. הרבעון החולף הינו השני ברציפות בו החברה מציגה הפסדים לאחר יותר משנה של רווח נקי.

מניית לומניס הוסיפה לזנק היום, זה היום הרביעי ברציפות, עת עלתה ב-14% למחיר של 4.9 דולרים במחזורים גבוהים. בכך השלימה המניה זינוק של 66% בארבעה ימים, כאשר האירוע המרכזי בימים אלו היה פרסום דו"חותיה לרבעון השני. עוד בין העולות בלטה מניית אן.די.אס בעלייה של 11% למחיר של 12.6 דולר במחזור גבוה. מניית החברה השלימה עלייה של 48% בארבעת הימים האחרונים. מניית אלטק זינקה היום ב-23% למחיר של 80 סנט במחזור גבוה מהממוצע בה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully