וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פגיעה קשה בתיירות לחלל

29.10.2000 / 20:33

הידיעות על סופה הקרוב של תחנת החלל מיר אכזבו את איש העסקים האמריקאי שתכנן להיות תייר החלל הראשון בעולם; האיש, שהתחייב לשלם עבור התענוג 20 מיליון דולרים, עדיין מקווה: "יש עוד אנשים כמוני שמוכנים לשלם עבור טיסה לחלל"


הידיעות על סופה הקרוב של תחנת החלל הרוסית מיר פגעו קשות בתוכניותיו של איש העסקים האמריקאי אשר היה אמור לבקר בה תמורת סכום של 20 מיליון דולרים.

איש העסקים, דניס טיטו, לשעבר מהנדס בנאס"א, גויס לפרויקט באמצעות קבוצת המשקיעים המערביים, "מיר קרופ", שקנתה את הזכויות להטיס תיירים לתחנה.

טיטו כבר שילם חלק מהסכום עליו התחייב, אולם ככל הנראה ההשקעה אינה מספיקה. לאחרונה הודיעה ממשלת רוסיה כי אם עד חודש מרץ לא ימצא המימון הדרוש להמשך הפעלת תחנת החלל, הנחשבת ברוסיה לסמל לאומי, תופסק פעילותה.

אולם טיטו, ששואף להיות תייר החלל הראשון בעולם, עדיין אופטימי: "לדעתי יש עוד אנשים כמוני שרוצים לטוס לחלל ומוכנים לספק מקורות מימון", הוא אומר. "אני מקווה שיש לי עוד סיכוי".

ראש הוועדה שתמליץ בפני ממשלת רוסיה על גורלה של מיר, ואלרי גרין, מפריח את חלומו של טיטו לחלל, ואומר: "אם הכסף היה מגיע באביב אולי היה עוד סיכוי, אבל עכשיו כנראה כבר מאוחר מידי".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully