וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מורדים השתלטו על עיר בדרום פרו

29.10.2000 / 20:06

המרד התרחש יממה לאחר שהנשיא פוג'ימורי פיטר את הרמטכ"ל ושלושה קצינים בכירים; חיילים הכריזו: לא נסיר את נשקנו עד שהנשיא יוחלף

60 חיילים חמושים בפיקודו של מנהיג מורדים השתלטו היום על עיר כורים, בדרום פרו. המורדים המסרבים להכיר בשלטונו של הנשיא אלברטו פוג'ימורי, הבטיחו חגיגית "לשמור על כבוד הצבא".

"אני אסכים להסיר את הנשק שלי כאשר שרשרת הפיקוד תהיה לגיטימית, והנשיא יהיה כזה שנבחר בבחירות אמיתיות", הצהיר מפקד המורדים, אולנטה מויסס הומלה טסו, בפקס ששלח לסוכנות הידיעות רויטרס.

ההשתלטות על העיר התרחשה יום אחד בלבד לאחר שנשיא פרו פיטר את הרמטכ"ל ושלושה קצינים בכירים, בצעד שנועד לבסס את שלטונו במדינה, העומד תחת איום לאחר שבן בריתו לשעבר של הנשיא, ראש שירות הביטחון לשעבר ולדימירו מונטסינוס, הסתבך בפרשת שחיתות.

מונטסינוס הודח לאחר חשיפת קלטת וידיאו בה הוא נראה כשהוא מנסה לשחד שופט ב-15 אלף דולר. מומחים מעריכים כי צעד זה של פוג'ומורי נועד להראות כי הוא שולט בכוחות המזויינים במדינה, וכי הוא הרחיק את הגורמים האחרים המעורבים בפרשה.

לאחר חשיפת הפרשה הודיע פוג'ימורי על התפטרותו העתידית, דבר שהוציא את ההמונים לחגוג ברחובות. בתחילת אוקטובר החליט הקונגרס הפרואני לערוך בחירות כלליות במדינה ביולי הקרוב.

בעיר עליה השתלטו המורדים מתגורר 3,000 איש בלבד, היא נמצאת ליד הגבול עם צ'ילה, 1,100 ק"מ מלימה בירת פרו. אחד התושבים המקומיים אישר בראיון לתחנת טלוויזיה, שראה חיילים מסתובבים בעיר. שמועות בעיר מדברות על כך שחיילים נוספים נעים לעבר המקום, ומתכוונים להצטרף למורדים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully