וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"צריך לשרוף את רוצחיו של מריק"

29.10.2000 / 17:18

כך אמרה חברתו של הישראלי שנרצח ברמאללה; היום הותר שמו לפרסום: מריק גבריאלוב מבני עייש; הוריו של הנרצח התקשו לזהות את בנם בשל מצב הגופה; הפלסטינים העבירו את הגופה לישראל שרופה ועליה סימני יריות; הפלסטינים: הצעיר מעורב בהברחת סמים, מותו לא קשור להיותו יהודי

שמו של הצעיר הישראלי שנרצח אתמול על ידי פלסטינים סמוך לרמאללה הותר אחר הצהריים לפרסום: מריק גבריאלוב מהיישוב בני עייש שליד גדרה.

לצעיר היו אמנם שתי הרשעות פליליות במשטרה, אך היום גוברות ההערכות בישראל כי הוא נרצח על רקע לאומני. גופתו החרוכה ומנוקבת הכדורים נמצאה על ידי כוחות הביטחון הפלסטינים בעיירה ביתוניה ליד רמאללה.

שעות ארוכות אחרי שגופתו של גבריאלוב נמצאה על ידי הפלסטינים היא הועברה לידי צה"ל. הגופה, נמצאה בתוך מכונית שרופה, הנושאת לוחיות רישוי ישראליות באזור התעשיה של ביתוניה.

הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר והוריו של הנרצח התבקשו לזהותה. אולם בגלל מצבה הקשה, הם התקשו לזהות את בנם.
בני משפחתו של הנרצח סיפרו ל"מעריב" כי "הוא יצא לבלות ביום 4שישי עם הרכב של אבא שלו ומאז נעלמו עקבותיו". לדבריהם, "לא ניתן לזהות את הגופה, כי היא שרופה לחלוטין. אם אכן זה הוא אנחנו יכולים להניח רק שמדובר ברצח על רקע לאומני".

חברתו של הנרצח, רגינה, אמרה היום בראיון לגלי צה"ל כי ביום שישי יצא גבריאלוב מהבית לחברים ומאז נעלם. לדבריה אמר לה שהוא עומד להיפגש עם שני ערבים, אחד מהם חבר שלו והשני אינו מוכר. "אין לי מושג מה עשה עמם. הוא סיפר כי הוא נוסע לדבר אתם", סיפרה. "אני בטוחה שרצחו אותו על רקע לאומני, צריך לשרוף את הרוצחים שלו".

מקורות פלסטינים טוענים כי הצעיר היה מעורב בהברחת סמים ומותו לא קשור להיותו יהודי.

במשטרה בודקים כיווני חקירה רבים ונבדקת אפשרות של רצח על רקע לאומני או פלילי, אך הערכות הן כי הרקע למעשה הוא לאומני.
גורמים במשטרה טוענים כי התיק הפלילי של גבריאלוב היה בתחום לא משמעותי. לדבריהם "לפלסטינים נוח למסור גירסה שיקרית על מעורבותו בעיסקת סמים דמיונית".

ראש הממשלה, אהוד ברק, התייחס היום לרצח בישיבת הממשלה שהתקיימה היום. ברק אמר כי הוא רואה בחומרה רבה את הרצח וציין כי נסיבות האירוע עדיין נחקרות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully