וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האינטרנט בשירות החוק: 1,500 פדופילים נעצרו באיטליה באמצעות אתר פיקטיבי

29.10.2000 / 16:57

המשטרה האיטלקית, בשיתוף חברת מיקרוסופט, הקימה אתר שהפיץ חומרים פורנוגרפיים בהשתתפות ילדים - וחשפה רשת רוסית שתיכננה לחטוף ילדים לצורך סרטי מין; הפדופילים הזמינו סרטים בהם נראה אונס ורצח של ילדים

רשת פדופילים שהפיצה חומר פורנוגרפי באמצעות האינטרנט, נחשפה באמצעות תרגיל משטרתי במסגרתו הוקם אתר אינטרנט פיקטיבי של פדופילים. בעקבות החשיפת עומד להתחיל המשפט הגדול ביותר בתולדות איטליה, ואולי העולם כולו, בנושא פדופיליה באינטרנט.

לא פחות מ-1,491 תיקים הוגשו על ידי תובע איטלקי נגד אזרחים איטלקיים ובני לאומים אחרים שהציעו, או הורידו, מהרשת חומר פורנוגרפי בהשתתפות ילדים. בין הנאשמים: 831 איטלקים ו-660 זרים. רוב העצורים חשודים בהורדת חומר פורנוגרפי ורק מיעוטם בהצעת חומר כזה.

המשפט מתמקד ברשת של פדופילים שנחשפה בחודש שעבר, שבסיסה ברוסיה. מפעילי הרשת הם אזרחי רוסיה, צרפת ומלזיה.

החשודים נלכדו במבצע מסובך במסגרתו הועלה לרשת אתר פורנוגרפי פיקטיבי, המציע קשר עם ילדים. האתר הועלה על ידי הרשויות האיטלקיות וחברת מיקרוסופט, ושמו loversofchildren . נרשמו בו 1,032 כניסות. המבקשים להיכנס לאת נשאלו שוב ושוב במהלך ההתחברות האם הם בטוחים שהם רוצים לעשות כן - וכולם לחצו על ה enter.

האתר הציע חומרים פורנוגרפים. חבילות שהוזמנו בו הובלו למזמיניהם על ידי שוטרים מחופשים לדוורים שנשאו מצלמות נסתרות. ערכה של חבילה, שהכילה קלטת וידיאו או תקליטור - בין 400 דולר ל-6,000. ההבדלים במחיר נקבעו לפי רמת הפדופיליה - ככל שהסרטים היו סוטים יותר כך עלה המחיר. רמת האלימות בסרטים נעה בין צילום ילדים ערומים ללא ידיעתם ועד אונס ורצח של ילדים.

קציני משטרה המתמחים בפשעים באמצעות האינטרנט אמרו כי הרשת הרוסית ניהלה מבצע לחטיפת ילדים מבתי יתומים, קרקסים וגנים ציבוריים וצילומם בעת שהם מקיימים יחסי מין בכפייה.

התובע באיטליה אמר כי ככל הנראה רוב החשודים יישתפו פעולה עם התובעים ולא יישלחו למאסר, אולם "הדבר החשוב הוא שהצלחנו לשחרר לפחות ילד אחד שהופיע בסרטים האיומים האלה".

הגשת כתבי האישום מתקיימת בדיוק חודש לאחר שערוריית הפדופילה באיטליה. במהלך מבצע פשטה המשטרה על 600 בתים ברחבי המדינה, שמונה אנשים נעצרו באשמת אחזקה והפצה של חומר פורנוגרפי של ילדים, שמקורו ברוסיה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully