וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קנצלר גרמניה: "אירופה תסייע כלכלית ליציבות המזרח התיכון"

29.10.2000 / 14:44

גרהרד שרודר החל היום בסיור במזרח התיכון, במסגרתו גם יגיע לישראל ולרשות הפלסטינית; במצרים, תחנתו הראשונה, נפגש עם מזכ"ל הליגה הערבית והבטיח את מעורבותה של אירופה בתהליך השלום

קנצלר גרמניה, גרהרד שרודר, הצהיר שתפקידה של אירופה במזרח התיכון הוא לספק תמיכה כלכלית למאמצי השלום של ארה"ב.

שרודר אמר את הדברים לאחר פגישה עם מזכ"ל הליגה הערבית, אסמט אבדל-מגיד, שבה הם הסכימו על כך שצריך לעצור את המאבק האלים בין הישראלים לפלסטינים, ולשוב למאמצי השלום.

"המזכ"ל רוצה לראות התערבות גדולה יותר מהאירופאים, לא במקום ארה"ב, אלא כהשלמה", אמר שרודר.

מנהיגים ערביים רבים קוראים למעורבות גדולה יותר של אירופה במהלכי השלום, משום שלדעתם ארה"ב תומכת בעמדתה של ישראל בסכסוך מול הפלסטינים. שרודר ציין שנוכחותו של נשיא האיחוד האירופאי, חביאר סולנה, בועידת שארם א-שייח, מעידה על כך שאירופה מוכנה לקחת חלק במאמצי השלום. עם זאת הוא הוסיף: "הבהרתי שאנו נשים את הדגש על הסיוע הכלכלי כדי לעזור ליציבות באיזור".

שרודר הגיע לקהיר אתמול כתחילתו של סיור בלבנון, ירדן, סוריה, ישראל והרשות הפלסטינית. הסיור היה מתוכנן זמן רב לפני פרוץ המהומות בשטחים, ותואם גם עם ארה"ב וצרפת.

שרודר אמור להיפגש היום גם לשיחות כלכליות עם ראש הממשלה המצרי, עטף עובייד, לפני שימריא לביירות. מצרים היא שותפת הסחר השנייה בגודלה של גרמניה, אחרי ערב הסעודית, והיא גם השנייה בגודלה בקבלת סיוע כלכלי מגרמניה, אחרי סין.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully