וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נגיף הפוליו הושמד ב-37 מדינות האוקיינוס השקט

29.10.2000 / 12:21

במבצע החיסון ההמוני, הוזרק לאזרחים חיסון המכיל נגיף מוחלש, במדינות כמו סין, וויטנאם, קמבודיה,ודרום קוריאה; חוקרים סינים טוענים כי שימוש בדרך חיסון זו, מעלה את הסיכוי שהמחלה תתפרץ מחדש דרך מערכת הביוב

מדענים הודיעו כי הצליחו להכחיד את נגיף הפוליו ב-37 מדינות האוקיינוס השקט. ארגון הבריאות העולמי פיקח על מבצע החיסון ההמוני, בו הוזרק לאזרחים נגיף מוחלש, במדינות כמו סין, ויטנאם, קמבודיה, ודרום קוריאה. במהלך הקמפיין היה על המארגנים להתגבר על קשיים לוגיסטיים רבים, על מנת להגיע לאזורים מרוחקים כדי לחסן את כל האוכלוסייה. נגיף הפוליו פוגע בעיקר בילדים, וגורם לפיגור שכלי ומוטורי.

לצד הישג זה, במחקר שפורסם במגזין המדעי "לנסט", טוענים חוקרים סינים כי שימוש בסוג החיסון בו מזריקים לגוף נגיף מוחלש, מעלה את הסיכוי שהמחלה תתפרץ מחדש. הסינים טוענים כי מצאו את הנגיף בצואה של ילדים שקיבלו את החיסון, מה שהוביל לריכוז גבוהה שלו במערכת הביוב. לטענת הסינים, הדבר מהווה סכנה סביבתית, ולהתפרצות מחודשת של הנגיף, אם פעולות החיסון ייפסקו.

למרות הממצאים הללו, ארגון הבריאות מתנגד לסוג השני של החיסון - הזרקת נגיף מומת- מכיוון שהוא פחות יעיל. לטענת הארגון, לא תועד אף מקרה בו אנשים נדבקו בפוליו דרך מערכת הביוב.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully