וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בישראל מעריכים: רצח הצעיר ברמאללה - על רקע לאומני

29.10.2000 / 9:00

הוריו של הנרצח, מדרום הארץ, לא הצליחו לזהות את בנם בשל מצב הגופה; הפלסטינים העבירו את הגופה לישראל שעות לאחר שמצאו אותה ירויה ושרופה; הפלסטינים טוענים: הצעיר היה מעורב בהברחת סמים ומותו לא קשור להיותו יהודי

גוברות ההערכות בישראל כי האזרח הישראלי שגופתו החרוכה והמנוקבת כדורים נמצאה שלשום על ידי כוחות הביטחון הפלסטינים בעיירה ביתוניה ליד רמאללה, נרצח על רקע לאומני.

רק שעות ארוכות אחרי שגופת הצעיר, שזהותו נאסרה לפירסום בצו בית משפט, נמצאה על ידי הפלסטינים היא הועברה לידי צה"ל. הגופה, של צעיר המתגורר ככל הנראה בדרום הארץ, נמצאה בתוך מכונית שרופה, הנושאת לוחיות רישוי ישראליות, באזור התעשיה של ביתוניה.

הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר והוריו של הנרצח התבקשו לזהותה. אולם בגלל מצבה הקשה של הגובה הם לא הצליחו לזהות את בנם.

מקורות פלסטינים טוענים כי הצעיר היה מעורב בהברחת סמים ומותו לא קשור להיותו יהודי.

במשטרה בודקים כיווני חקירה רבים ונבדקת אפשרות של רצח על רקע לאומני או פלילי, אך הערכות הן כי הרקע למעשה הוא לאומני. בדיקת המשטרה גילתה כי לבחור היה תיק פלילי, אך גורמים במשטרה טוענים כי התיק היה בתחום לא משמעותי. לדבריהם "לפלסטינים נוח למסור גירסה שיקרית על מעורבותו בעיסקת סמים דמיונית".

בני משפחתו של הנרצח סיפרו ל"מעריב" כי "הוא יצא לבלות ביום שישי עם הרכב של אבא שלו ומאז נעלמו עקבותיו". לדבריהם, "לא ניתן לזהות את הגופה, כי היא שרופה לחלוטין. אם אכן זה הוא אנחנו יכולים להניח רק שמדובר ברצח על רקע לאומני".

ראש הממשלה, אהוד ברק, התייחס היום לרצח בישיבת הממשלה שהתקיימה היום. ברק אמר כי הוא רואה בחומרה רבה את הרצח וציין כי נסיבות האירוע עדיין נחקרות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully