וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים: היום הסיבוב השני של הבחירות

29.10.2000 / 10:40

בסיבוב הראשון כבר הבטיחה לעצמה מפלגתו של הנשיא מובארק 118 מושבים בפרלמנט מתוך ה- 134 שהועמדו לבחירה; האחים המוסלמים זכו בחמישה מושבים; הבחירות מתקיימות לראשונה בשלושה מועדים נפרדים כדי למנוע רמאויות

סיבוב ההצבעה השני בבחירות במצרים החל היום. 1,386 מועמדים מתמודדים על 134 מקומות במחוזות: ג'ארביה, דמיאטה, כפר אל-שייח, שרקיה, צפון ודרום סיני, הים האדום ודחליה.

הסיבוב הראשון של ההצבעה התקיים ב-18 באוקטובר, בהצבעה הבטיחה מפלגתו של נשיא מצרים, חוסני מובארק, המפלגה הלאומית הדמוקרטית, 118 מקומות, רבים מהם של מועמדים עצמאיים, פרו- מפלגתיים. עצמאיים אחרים זכו ב-26 מקומות, כולל חמישה של האחים המוסלמים שהוצאו מחוץ לחוק, וחמישה של מפלגות האופוזיציה. בפרלמנט הקודם החזיקה המפלגה הדמוקרטית ב-94 אחוז מהמושבים בפרלמנט.

מצרים מחולקת ל-222 אזורי בחירה, שכל אחד מיוצג על ידי שני נציגים, ויש בו בערך 21 מיליון בוחרים רשומים. אזרחים בני 18 ומעלה, שלא הורשעו בפשעים המשפיעים על "ההגינות והכבוד" רשאים להצביע בבחירות. לפי החוק, ממנה הנשיא מובארק עוד עשרה חברים.

הבחירות ל-444 חברי הפרלמנט נערכות זו הפעם הראשונה בשלבים, כדי לעמוד בפסק הדין של בית המשפט לחוקה שקבע ששופטים הם שיפקחו על הליך הבחירות. המטרה העיקרית היא למנוע רמאות, שלטענת משקיפים עצמאיים, התרחשה בבחירות הקודמות. הסיבוב הסופי של הבחירות ,שיכלול את קהיר, יתקיים בשמיני בנובמבר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully