וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובייד הורשה להעביר מכתב למשפחתו - ישראל מצפה לתמורה

29.10.2000 / 10:44

לדברי גורם ביטחוני, ישראל מסרה לסוריה ולחיזבאללה כי היא מוכנה לנהל משא ומתן בתמורה למידע על החטופים; עובייד במכתב: "נשקו את ידיהם הטהורות של אלה שזכו להיות שותפים בחטיפת שלושת האויבים"

ישראל איפשרה לשייח' עבד אל כרים עובייד להעביר מכתב למשפחתו, כאקט אנושי שיאפשר לחיזבאללה לשחרר מידע על החיילים החטופים - כך לדברי גורם ביטחוני. המכתב, המהלל את פעולת החטיפה, שוגר שבוע לאחר התקרית בה נחטפו מגבול הלבנון שלושה חיילי צה"ל.

לדברי הגורם הביטחוני, מסרה ישראל לסוריה ולחיזבאללה כי היא מוכנה לנהל משא ומתן. ישראל, כך נאמר, תדרוש מידע על שלושת החיילים החטופים - בני אברהם, עדי אביטן ועומר סועאד, וכן על אלחנן טננבאום ורון ארד.

"מעריב" מפרסם כי באיגרת של עובייד, שנשאה את התאריך ה-13 באוקטובר, נכתב: "נשקו את ידיהם הטהורות של אלה שזכו להיות שותפים בחטיפת שלושת האויבים בחטיפת שלושת האויבים". לדבריו, בקרוב הוא ייפגש עם אהוביו. "הלוואי שמאמציכם, להם אני מודה, יאפשרו לי להיפגש עמכם בקרוב ועם כל האהובים והאחים".

עובייד נחטף בידי כוח קומנדו של צה"ל, ב-1989, כדי להוות אמצעי מיקוח להחזרת רון ארד. חמש שנים אחר כך נחטף מוסטפא דיראני.

בינתיים החליטו משפחות שלושת החיילים לפתוח בקמפיין תקשורתי משותף, על מנת להשפיע על דעת הקהל העולמית, שתביא ללחץ בינלאומי על החיזבאללה. נציגי המשפחות נפגשו עם שר האוצר לשעבר, פרופ' יעקוב נאמן, העומד בהתנדבות בראש קבוצה שתכלול אנשי מקצוע בתחומים שונים שיכינו את הקמפיין. הקבוצה מתכננת לאסוף תרומות בארץ ובעולם, באמצעותם יוכנו מהלכי הפרסום, בעיקר בישראל ובארצות הברית.

לדברי המשפחות, יש להם אמון מלא במערכת הביטחון, אולם אין הן יכולות להרשות לעצמן שהנושא ירד מסדר היום הציבורי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully