וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יגאל עמיר יישאר תחת מעקב מצלמות בית הסוהר

29.10.2000 / 8:57

בית המשפט העליון דחה את עירעורו של עמיר, שטען כי הוא האסיר היחיד בישראל שנמצא במעקב 24 שעות ביממה; השירותים והמקלחת הם המקומות היחידים בו הוא זוכה לפרטיות; שירות בתי הסוהר: המעקב נועד למנוע מעמיר להימלט או לפגוע בעצמו

בית המשפט העליון החליט בסוף השבוע כי מצלמות הטלוויזיה במעגל סגור, המותקנות בתאו של רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, ימשיכו לתעד את תנועותיו 24 שעות ביממה.

בפסיקתו דחה השופט תיאודור אור את עירעורו של עמיר על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע שאישר את המשך פעולת המצלמות. עמיר ביקש להוציא את המצלמות מתאו כיוון שלדבריו הן פוגעות בבריאותו ובפרטיותו.

בתאו של עמיר, במתקן מיוחד בבית הסוהר "אהלי קידר", הותקנו מצלמות וידאו שמצלמות אותו במשך כל שעות היום וסוהר מיוחד צופה בהן ללא הפסקה. השירותים והמקלחת הם המקומות היחידים בהם הותקן וילון ועמיר זוכה למעט פרטיות.

בבקשה שהעביר רוצחו של יצחק רבין ז"ל, באמצאות עורך דינו, הוא מכנה את תאו "כלא בתוך כלא", וטוען כי הוא האסיר היחיד בישראל שתנאי כליאתו כוללים פגיעה קשה ומקיפה בפרטיותו ללא הפסקה וללא הצדקה. "מעקב כזה הוא אחד הסיוטים הנפוצים של האדם המודרני", כתב עמיר בבקשתו.

בשירות בתי הסוהר אמרו כי המעקב נובע מהצורך לפקח על תנועותיו של עמיר המצוי בהפרדה "וכדי למנוע ממנו פגיעה במערכות הביטחון מהמוקמות בתאו". לטענתם, המעקב המצולם נועד גם למנוע מעמיר לפגוע בעצמו או לנסות להימלט.

במוצאי שבת ימלאו חמש שנים להירצחו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל. בכיכר רבין בתל אביב יציינו את התאריך באירוע לזיכרו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully