וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עזאם עזאם הותקף בכלא המצרי

29.10.2000 / 8:14

הובהל לבית החולים כאשר הוא סובל מפגיעות קשות בראשו ובכל חלקי גופו; החשד: שני אסירים מצרים ניסו לרצוח אותו; בניגוד לחוק הבינלאומי, מצרים לא דיווחה על ההתעללות, אולם השמירה על תאו של עזאם הוגברה

עזאם עזאם, הישראלי שהואשם בריגול וכלוא במצרים, הותקף על רקע לאומני בכלאו לפני כשבועיים ואושפז בבית-חולים כשהוא סובל מפגיעות בראשו ובכל חלקי גופו. על פי הדיווח ב"ידיעות אחרונות" תקפו את עזאם שני אסירים וניסו לרצוח אותו.

שגריר ישראל במצרים, צבי מזאל, שיגר מחאה חריפה לשר החוץ המצרי, עמרו מוסא, לאחר שנודע לשגרירות על התקיפה מבני משפחתו של עזאם. בפניה טען השגריר כי על פי החוק הבינלאומי שלטונות מצרים היו חייבים לדווח על התקרית, אך הדבר לא נעשה. עזאם הוחזר לתא אחר בכלא, שם הוגברה עליו השמירה. אתמול ביקרו אותו אחיו והקונסול הישראלי בקהיר כדי לעמוד על תנאי מאסרו החדשים.

עזאם, תושב הכפר מרר שבגליל, נעצר בנובמבר 1996 בקהיר בחשד שריגל לטובת ישראל, בכתב האישום נטען כי הוא איש מוסד. מאז הוא עצור למרות כל ההכחשות של ישראל, על פיהן עזאם אינו איש מוסד ומעולם לא עסק בריגול. עד היום סירב הנשיא מובארק להיענות לכל הפניות אליו ולהעניק לו חנינה. בני משפחתו של עזאם ממשיכים כל העת לפעול למען שחרורו, אך עד כה ללא הצלחה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully