וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאה רבין: "ברק לא מתאים"

29.10.2000 / 7:01

בראיון לרדיו פראנס אמרה: "ברק הוא אכזבה מוחלטת"; במכתב ששיגרה לראש הממשלה ביקשה ממנו לשלוח את פרס למו"מ עם הפלסטינים; תקפה גם את הנשיא לשעבר ויצמן על שלא עצר את מסע השנאה של הימין לפני רצח בעלה

"אכזבה מוחלטת" כך הגדירה הגברת לאה רבין את תפקוד ראש הממשלה, אהוד ברק, בראיון ל"רדיו פראנס". הגברת רבין אף שלחה מכתב אישי לראש הממשלה, בו היא מביעה את אכזבתה מכך שברק אינו שולח את שמעון פרס למו"מ עם הפלסטינים.

במכתב ששוגר ביום שישי ומתפרסם היום ב"מעריב" כתבה לאה רבין לברק: "נהגת לומר שאתה חש חובה להפוך כל אבן כדי להביא שלום לישראל. קיימת אהוד, לפחות אבן אחת שטרם הפכת- שמעון פרס" כתבה רבין, והוסיפה "יצחק ידע להתעלות על מחלוקות עבר, הכיר במעלותיו של שמעון והשכיל לעבוד עמו כתף אל כתף בשעות ההכרעה הקשות. המצב כרגע מחייב את גיוסו של שמעון למלאכת המשא ומתן מול ערפאת".

מלשכת ראש הממשלה נמסר ש"ראש הממשלה פועל בשיקול דעת קשה מבחינה מדינית בטחונית באופן השקול ביותר לשם הגנה על האינטרסים הלאומיים והבטחוניים של מדינת ישראל. לשם כך הוא נועץ רבות באישים במערכות השונות לרבות בשר שמעון פרס שאת נסיונו הוא מעריך ומוקיר". בתוך כך מסר מקור פוליטי בכיר שברק מנע מפרס להפגש עם ערפאת לפני מספר ימים. ואילו השר שמעון פרס אמר: "המכתב של גברת רבין הפתיע וריגש אותי מאוד"

בראיון לרדיו פראנס הגדירה לאה רבין את ברק "מאכזב", והעריכה שיאסר ערפאת הוא הפרטנר היחיד שיש לישראל. על התמודדותו של יצחק רבין עם מצבי אלימות אמרה "בעלי נהג לומר 'אני ממשיך בתהליך השלום כאילו לא הייתה אלימות, ואני נלחם באלימות כאילו לא היה תהליך שלום". על ראש הממשלה אמרה "אינני סבורה שהוא האדם המתאים ביותר במצב הנוכחי. הוא בשלטון מזה שנה וחצי, ומדובר עד כה באכזבה מוחלטת"

הגברת רבין תקפה בדבריה גם את הנשיא לשעבר, עזר ויצמן, שלא עצר לדבריה את מסע האלימות וההסתה של הימין הישראלי נגד בעלה לפני שנרצח. לדבריה לא עשה זאת כי "הוא קינא ביצחק על שהוא המוביל את תהליך השלום".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully