וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברק ושרון לפגישה מכרעת על ממשלת החירום

29.10.2000 / 7:06

ייוועדו היום או מחר; המחלוקת שנותרה: דרישת שרון לזכות וטו על החלטות מדיניות וביטחונית; ברק: הליכוד הסיר את תביעתו להסכמה מראש על עריכת בחירות בתוך חצי שנה, אם תיפול הממשלה; אלי ישי לברק: בשלב זה לא נתמוך בחוק להקדמת הבחירות

הפערים בין הליכוד לעבודה בנוגע לממשלת החירום הצטמצמו באופן משמעותי בסוף השבוע.

הסוגיות עליהן כבר סוכם הן מפתח חלוקת התיקים, תוכנית מדינית "אחרת" של הממשלה, שמירת הסטטוס קוו הדתי וחברות של כל ראשי המפלגות בקבינט. הסוגיה שעדיין נותרה ללא פיתרון, היא דרישת הליכוד לזכות וטו של שרון על מהלכים מדיניים וביטחוניים. בראיון לגלי צה"ל אמר ברק כי הוסרה דרישת הליכוד להסכמה מראש על הליכה לבחירות בתוך חצי שנה אם תיפול הממשלה.

ראש הממשלה כינס הלילה התייעצות פוליטית בהשתתפות בכירי השרים של המפלגה ודן עימם באפשרויות האיחוד. בפגישה נכח גם שר המשפטים, יוסי ביילין, שמתנגד נחרצות לישיבה משותפת עם הליכוד. החשש העיקרי ב"עבודה" הוא מאי יכולתו של שרון להעביר את ההחלטה על הליכה לממשלה משותפת, אם תתקבל, במרכז מפלגתו.

ביום חמישי נפגשו בחשאי ברק ושרון. השניים דנו בתנאי הצטרפות הליכוד לקואליציה וכן בסוגיות ביטחוניות. פגישה נוספת בנושא התקיימה ביום שישי בין ח"כ מאיר שטרית והשר בנימין בן אליעזר. שטרית צוטט בסוף הפגישה כאומר: "ניתן להגיע להסכם תוך חצי שעה".

היום או מחר אמורים להפגש ברק ושרון ולנסות למצוא את הנוסחה הסופית שתסלול את הדרך לממשלת החירום.

יו"ר ש"ס, אלי ישי, הסב ביום שישי קצת נחת לראש הממשלה כשהתקשר אליו והודיע לו כי בשלב הזה מפלגתו תעניק רשת ביטחון לממשלה ולא תתמוך בהצעות החוק להפילה. דבר זה יאפשר לברק לנשום קצת אוויר עם פתיחת מושב החורף של הכנסת מחר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully