וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משקיף אש"ף באו"ם מתעקש: בוצעו פשעי מלחמה בג'נין

6.8.2002 / 0:41

העצרת הכללית של האו"ם דנה הלילה בדו"ח לבדיקת האירועים במחנה הפליטים; הנציג הישראלי דחה את טענות הפלסטינים, והאשים את העצרת ברדיפה אחר גינויים לישראל; הדו"ח קבע: לא היה טבח

העצרת הכללית של האו"ם דנה הערב בדו"ח של מזכיר האו"ם, קופי ענאן, בנושא האירועים במחנה הפליטים ג'נין. בקול ישראל דווח, כי לדיון נרשמו 27 דוברים.

הדו"ח, שפורסם בשבוע שעבר, דחה את טענות הפלסטינים כי צה"ל ביצע טבח במחנה. עם זאת, גינה הדו"ח את ישראל על שימוש מופרז בכוח ועל שעיכבה סיוע לתושבי המחנה. כמו כן, מתח הדו"ח ביקורת על החמושים הפלסטינים שהתבצרו באזור מאוכלס בצפיפות. הדו"ח הוכן ממידע שפורסם בפומבי, לאחר שישראל סירבה להתיר לוועדת הבדיקה של האו"ם לבקר במחנה הפליטים.

הדיון כונס לבקשת מדינות ערב, שהגישו גם הצעת החלטה קשה המגנה את ישראל. במהלך הדיון אמר ל-189 נציגי חברות העצרת משקיף אש"ף באו"ם, נאסר אל קידווה, כי הדו"ח אישר כי "כוחות הכיבוש הישראלי ביצעו פשעי מלחמה, זוועת והפרות חמורות נוספות" של החוק הבינלאומי.

לדבריו, ניסיונה של ממשלת ישראל לתאר את מדיניותה כתגובת נגד לפיגועי ההתאבדות, "לא יכול להיות רחוק יותר מן המציאות". המשקיף ציין, כי "המציאות היא שמדובר במצב של כיבוש זר. כעיקרון, התנגדות לכיבוש הישראלי, לקולוניאליזם ולהתנחלויות, ופלישת ישראל לערינו ולמחנות הפליטים היא זכותנו – אם לא חובתנו".

שגריר ארה"ב: לא היה צורך בדיון

סגן השגריר הישראלי באו"ם, אהרן יעקב, דחה את טענות אל קידווה, ואמר כי זווית הראיה של המשקיף הפלסטיני היא "מציאות אלטרנטיבית". הוא האשים את הפלסטינים ב"עיוורון מרצון מול פעולות הטרור האכזריות שגובות חיי חפים מפשע". לדבריו, "טרור אינו, ולא יכול להיות, טקטיקה של מו"מ. יעקב האשים את העצרת ברדיפה אחר יוזמות נגד ישראל, הפוגעות במאמצי השלום. לדבריו, "במרוץ אחר השלום המזרח התיכון, יש רק מכשול אחד: פרטנר שאין לו עניין בעשיית שלום".

בדבריו, האשים אל קידווה את ארה"ב על שהיא מעניקה ציוד צבאי לישראל ו"מגינה עליה מפני החוק הבינלאומי ומרצון הקהילה הבינלאומית", באמצעות הטלת וטו במועצת הביטחון. שגריר ארה"ב, ג'ון נגרופונט, האשים את העצרת הכללית בעצימת עין להתקפות נגד ישראלים, וקרא לעצרת לגנות את "ארגוני הטרור כמו החמאס, שבבירור מחבלים בכל ניסיון להשיג שלום ערבי-ישראלי". לדבריו, המועצה לא היתה צריכה להתכנס לדיון שמתמקד בפלסטינים, בעת שהתרחשו יותר התקפות טרור בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully