הסוהרת שנרצחה נטמנה: "אלוהים, תשמור על הנסיכה שלי"

עשרות חברים ובני משפחה ליוו את סיוון כהן, שעל פי החשד נרצחה בידי בעלה, בדרכה האחרונה. לבקשת המשפחה, נציגי שב"ס לא נכחו בהלוויה. אמה: "נשמור על הילד הקטן"

מיכל רשף
צילום: דניאל בוק, עריכה: יותם בן-דוד, קריינות: לירון בארי

עשרות חברים ובני משפחה הגיעו הערב (שני) לבית העלמין בחולון כדי ללוות את סיוון כהן, סוהרת שירות בתי הסוהר בת ה-28 שעל פי החשד נרצחה אתמול בידי בעלה בביתם שבבת ים, בדרכה האחרונה. כהן, שבעלה גולן התאבד לאחר שירה בה למוות, הובאה לקבורה אזרחית, חרף הזעם שהביעו קרובי משפחתה לאור סירובם של שב"ס ומשרד הביטחון לערוך לה קבורה צבאית. בני המשפחה הדגישו כי לבקשתם, לא נכחו נציגי שב"ס בהלוויה. עם זאת, חבריה של סיוון מהשירות, הגיעו למקום בלבוש אזרחי.

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה
לאה, אמה של סיוון, מעל הקבר (צילום: ניב אהרונסון)
עשרות חברים ובני משפחה הגיעו לבית העלמין בחולון (צילום: ניב אהרונסון)

לאה, אמה של סיוון, בכתה מעל קברה. "תשמור על גולן ועל סיוון. על שניהם. תשמור עליהם אלוהים. תשמור על היפה שלי על הנסיכה שלי", מיררה בבכי והבטיחה לגדל את בנם של בני הזוג, שככל הנראה נכח בבית בזמן הרצח. "כולנו נשמור על הילד הקטן ונגדל אותו. הוא ידע איזה הורים טובים היו לו וכמה הם אהבו אותו". קרובת משפחה נוספת אמרה בבכי: "היא ביקשה שאתקשר ולא הספקתי לחזור אליה". בצאתו מבית העלמין אמר אביה של סיוון: "קראנו לה כך כי היא נולדה בחודש סיוון. עכשיו היא מתה בחודש סיוון".

הלווייתה של כהן בבית העלמין בחולון, הערב (צילום: ניב אהרונסון)

בני משפחתו של הבעל, שוטר מג"ב בן 35, היו מכונסים מאז היוודע הטרגדיה בביתם בירושלים. בשיחה עם וואלה! חדשות סיפרו מוקדם יותר היום הקרובים כי בין בני הזוג היו קשיים ביחסים - שהתפתחו למשבר של ממש. לדבריהם, גולן אף היה שרוי בדיכאון. בני המשפחה הביעו את תסכולם נוכח העובדה שמפקדיו, אשר ידעו על מצבו הנפשי – לא לקחו מידיו את הנשק האישי, באמצעותו בדיעבד, ביצע את הרצח וההתאבדות.

משפחתה דרשה קבורה צבאית. סיוון וגולן כהן עם בנם הקטן (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מפרטי החקירה הראשוניים עלה כי לאחר שהבעל ירה לכאורה באשתו, הוא התקשר לאחיה, ואמר לו: "רצחתי את אחותך, בוא לקחת את הילד לפני שאני מתאבד". אז, לפי העדויות, הוא ירה בעצמו. האח, שמיהר למקום, מצא את השניים שותתי דם, כך מעדות שנתן לחוקרים. האקדח עמו לכאורה בוצע הרצח וניסיון ההתאבדות אותר בזירה, והמניע לגבי המעשה נבדק.

(צילום: ניב אהרונסון)
(צילום: ניב אהרונסון)
(צילום: ניב אהרונסון)
(צילום: ניב אהרונסון)
חלקת הקבר של סיוון כהן בבית העלמין בחולון (צילום: ניב אהרונסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully