וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צעד קטן לאדם - צעד אדיר לחזיר

28.10.2000 / 17:24

חזיר טס במחלקה ראשונה במטוס של חברת תעופה אמריקאית; התקדים התאפשר לאחר שהבעלים - שתי נשים, הציגו פתק חתום על ידי רופא בו נטען כי החזיר מתפקד ככלב נחייה; רשות התעופה האמריקאית פתחה בחקירה

החזירים בעולם יכולים מעתה להרים את האף ולזעוק בגאווה - אוינק. בארה"ב הורשה חזיר במשקל 130 קילוגרמים, לטוס במחלקה הראשונה בטיסה מפילדלפיה לסיאטל. מנהל התעופה של ארצות הברית, פתח בחקירת הנושא, לאחר שהחזיר התפרע במהלך הטיסה וניסה לפרוץ לתא הטייס.

חברת התעופה יו.אס.אי איירלינס, נחקרת על שהתירה לחזיר לשבת במחלקה הראשונה בטיסה שארכה שש שעות, ב-17 באוקטובר. "אנחנו יכולים לאשר שהחזיר אכן נסע איתנו, ושזה לא יקרה שוב", טען דובר החברה. מתברר שהחזיר לא העריך את גודל הכבוד וישן רוב הזמן. אולם, בכניסה לסיאטל הוא הקיץ משנתו והחל להתפרע תוך שהוא מנסה לפרוץ לתא הטייס בדיוק ברגע הנחיתה. הבעלים של החזיר - שתי נשים, הציגו פתק חתום על ידי רופא המאשר שהחזיר הוא "חיית שירות", ובמעמד דומה לזה של כלב נחייה.

למרות שהחברה לא עברה על תקנון מנהל התעופה, נבדקת השאלה האם היא עברה על התקנון שלה. "אנחנו בודקים האם החברה עברה על חוקי העברת החיות שלה", הסביר דובר מנהל התעופה - אפ.איי.איי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully