וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרמניה: עשרות אלפי מפגינים מחו נגד אלימות ניאו נאצית

28.10.2000 / 16:42

הפגנת הענק התקיימה בדיסלדורף שם פוצץ החודש בית כנסת; המפגינים נשאו שלטים עליהם כתוב: דיסלדורף נגד אלימות של ימנים; גלוחי ראש ניאו נאצים שצעדו באותה שעה ברחובות העיר נרגמו בתפוחים

עשרות אלפי גרמנים יצאו היום לרחובות דיסלדורף כדי למחות נגד אלימות של גופים ניאו נאצים, בגרמניה. במקביל הפגינו 300 ניאו נאצים במחאה על הכוונה לאסור את פעילותה של המפלגה הימנית הקיצונית אן.פי.די (NPD).

קרוב לארבעת אלפים שוטרים ליוו את ההפגנות בדיסלדורף, בה פוצץ החודש בית כנסת ושישה יהודים נפצעו בהתפוצצות מטען לפני חצי שנה. המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "דיסלדורף נגד אלימות של ימנים".

ההפגנה שאורגנה על ידי קבוצות אזרחיות עברה בשקט דרך חלקיה העתיקים של העיר, ונעצרה בכיכר המרכזית של העיר. "לא ניתן לאספסוף לגזול את החופש שלנו. יהודים ולא יהודים צריכים להתאחד ולעצור את הטרוריסטים הניאו נאצים המרחיקים אותנו מהרחובות שוב", אמר בהפגנה ראש המועצה המרכזית של היהודים בגרמניה, פול שפיגל.

השוטרים ניסו למנוע מקבוצות המפגינים להתקרב זו אל זו. מפגינים המשתייכים לגוף שמאלני קיצוני זרקו תפוחים על גלוחי הראש, שהיכו בתופים ונשאו דגלים עליהם סימלה של האימפריה הגרמנית העתיקה - נשר.

הקהילה היהודית בגרמניה גדלה בקצב המהיר ביותר מבין כל הקהילות היהודיות בעולם. למרות שהיא רחוקה עדיין מחצי מיליון היהודים שחיו במדינה לפני עליית הנאצים לשלטון בשנות ה-30, הכפילה הקהילה המונה 90 אלף איש את גודלה בעשור האחרון. עיקר הגידול בא מיהודים שהיגרו ממזרח אירופה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully