וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התקפה על מוצב של צה"ל בגבול עם מצרים

28.10.2000 / 16:07

פלסטינים יידו על המוצב אבנים ובקבוקי תבערה; חייל צה"ל נפצע קל מאוד מאבן, בכביש עוקף ג'נין; הפלסטינים: מדווחים על 22 פצועים בהתפרעויות היום

מתפרעים פלסטינים יידו הערב אבנים ובקבוקי תבערה על מוצב צה"ל בגבול ישראל מצרים, סמוך לרפיח.

בשעות האחרונה התרחבו ההתפרעויות בשטחים גם לאיזור בית לחם, וג'נין. באירועים נפצע קל מאוד חייל צה"ל מאבנים שנזרקו לעברו בכביש עוקף ג'נין, הוא פונה מהמקום לקבלת טיפול. כוחות צה"ל נערכים לחידוש ההתפרעויות במחסום ארז, בתום הלוויה של צעיר פלסטיני שנהרג אתמול בעימותים שהיו במקום.

בצומת איו"ש מצפון לרמאללה ירו פלסטינים כמה צרורות לעמדות של צה"ל. החיילים לא השיבו אש ואיש לא נפגע. אש נפתחה גם על ג'יפ של צה"ל שסייר בסמוך לבתי המתנחלים בחברון, החיילים בג'יפ השיבו אש לעבר מקורות הירי, לא דווח על נפגעים.

לפי מקורות פלסטינים, במהלך היום נפצעו 22 מפגינים ביניהם שלושה קשה. בכפר אל חאדר שליד בית לחם נפצע קל פלסטיני בעימות שהתפתח במקום. מוקדם יותר נורו יריות לעבר בסיס צה"ל "שדמה" שליד בית סחור, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בכפר דרום הושלכו אבנים ובקבוקי תבערה ואף הוצתו צמיגים.

העימותים בשטחים התחדשו בצהריים ברצועת עזה לאחר שמפגינים פלסטינים שרפו אוטובוסים של אגד שחנו במחסום ארז. במקום התפתחו מהומות כשאשר המתפרעים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל במקום. התפרעויות נרשמו גם באיזור גוש קטיף, צה"ל הגיב בירי כדורי גומי וגז מדמיע. באיזור התעשייה ארז, הושלחו חמישה בקבוקי תבערה, צה"ל הגיב בירי באוויר כאות אזהרה.

אמש התחדשו גם היריות לעבר היישוב פסגות מכיוון רמאללה. לא היו נפגעים. צה"ל לא הצליח לזהות את מקור הירי. חילופי האש בין כוחות צה"ל לפלסטינים התנהלו גם בגשר חלחול ובצומת איו"ש. בבית סחור ובקבר רחל נורו יריות לעבר כוח צה"ל. לא היו נפגעים. שני שוטרי משמר הגבול וחייל צה"ל נפגעו קל מאבנים שהושלכו לעברם בג'נין ואזור חברון. שוטר מג"ב נפצע קל מהתפוצצות של מטען חבלה באזור אל-אחדר שליד בית לחם.

הפלסטינים דיווחו כי בחילופי האש ברצועת עזה, בצומת איו"ש, בקלקיליה ובטול כרם נהרגו אתמול ארבעה בני אדם ועשרות נפצעו.
בחילופי אש סמוך למשרדי התיאום והקישור ביריחו נפגע שנאי כוח. כתוצאה מכך שררה עלטה באיזור במהלך הלילה. הבוקר הודיע רדיו פלסטין כי צעיר פלסטיני נפטר היום מפצעיו בבית חולים בירדן שם אושפז. הוא נפצע באורח אנוש לפני כמה שבועות במהלך העימותים עם צה"ל.

שריפת תמונות של מובארק

מוקדם יותר אתמול התפרעו כמה מאות פלסטינים בצומת איו"ש מצפון לרמאללה. החיילים ירו כדורי גומי אל עבר מיידי האבנים. בתהלוכה, שהתקיימה במקום, שרפו המפגינים שסיימו את תפילתם במסגד העיר, את תמונותיו של נשיא מצרים, חוסני מובארק, במחאה על עמדת מצרים בוועידה הערבית שהתקיימה בשבוע שעבר בקהיר. המשטרה הפלסטינית החרימה את סרטי הצילום של מספר צלמים שהנציחו את האירוע.

בכיף-איל-חארס הסמוכה לאריאל עקר אתמול צה"ל עצים מאחוריהם נהגו המיידים הפלסטינים להסתתר. מצה"ל נמסר כי אין מדובר בצעד ענישה אלא בשיקולי ביטחון.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully