וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כ-19.5 מיליון מכלי משקה הובאו למיחזור ביולי

תמר נהרי

4.8.2002 / 16:11

בחודש יוני הוחזרו כ-14 מיליון מכלים; למרות העליה העקבית בקצב ההחזרה, מספר המכלים לא מגיע לעשירית מפוטנציאל המיחזור; מתחילת יישום החוק בנובמבר נאספו 64 מיליון מכלים

ממשיכה העליה בהיענות הציבור לחוק הפיקדון: בחודש יולי האחרון הוחזרו 19.5 מיליון מכלי משקה ריקים, לעומת כ-14 מיליון בחודש יוני. המכלים הועברו על ידי תאגיד המיחזור למפעלי המיחזור למכלי פלסטיק, מתכת וזכוכית. השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, ציין כי מאז תחילת יישום החוק, בחודש נובמבר 2001, נאספו כ-64 מיליון מכלים.

עם זאת, יצוין כי העליה העקבית בקצב החזרת המכלים עדיין רחוקה מהיעדים שהציב לעצמו המשרד לאיכות הסביבה. מספר המכלים שהוחזרו ביולי אינו מגיע עדיין לעשירית מפוטנציאל מכלי המשקה המיועדים למיחזור ונצרכים בחודש על ידי הציבור.

מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר עוד, כי שלושה מפעלים ברחבי הארץ נרתמו לתעשיית המיחזור. מפעל "אביב" ברמת חובב מנצל את מכלי הפלסטיק להכנת חומר גלם למוצרי פלסטיק מגוונים. מפעל "פניציה" בירוחם משתמש בבקבוקי הזכוכית כחומר גלם לייצור בקבוקים חדשים. מפעל "יהודה פלדות" באשדוד מתיך את פחיות המשקה ומשתמש בהם בתהליך היצור של מוטות פלדה לתעשיית הבניין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully