וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שבועון גרמני: ישראל מציידת את הצוללות שלה בטילים גרעיניים

28.10.2000 / 11:16

"דר שפיגל" מפרסם כי צה"ל עושה זאת בסיוע כלכלי וטכני של ממשלת גרמניה; הטילים, מדגם הרפון מגיעים לטווח של 130 ק"מ; עוד נכתב כי רפא"ל מפתחת טילי שיוט בטווח של 350 ק"מ שניתן לשגרם גם מצוללות

שבועון החדשות הגרמני "דר שפיגל" מפרסם היום כי ישראל מציידת את הצוללות שברשותה ביכולת תגובה גרעינית והיא עושה זאת בסיוע פיננסי וטכני של ממשלת גרמניה.

השבועון מסתמך על מקורות הקרובים ליצרן הצוללות בצפון גרמניה שמפעליו סיפקו לישראל שלוש צוללות מדגם דולפין. לדבריו מציידת ישראל את טורפדו הצוללות, מדגם הרפון, בראשי חץ גרעיניים. הטורפדו הוא בעל טווח של 130 ק"מ.

עוד נכתב כי רפא"ל מפתחת טילי שיוט בטווח של 350 ק"מ שניתן לשגרם גם מצוללות. בתשובה לשאלה בפרלמנט הגרמני אמר ראש ממשלת גרמניה כי ארצו אינה יכולה לקבוע באילו ראשי חץ יצוידו הצוללות של חיל הים הישראלי. רק השבוע הגיע לארץ צוללת חיל הים "אח"י תקומה" שנבנתה בגרמניה.

בתוך כך אמר היום האלוף ד"ר יצחק בן ישראל, העומד בראש האגף לפיתוח אמצעי לחימה, כי צה"ל מפתח באחרונה אמצעי לחימה שנועדי לנטרל את האויב אך לא להרוג. לדבריו בכל העולם יש צורך להגיע לתוצאות הזמן עימות או מלחמה מבלי לגרום לאבידות של חפים מפשע. הוא הוסיף כי אם יתממש האיום העיראקי "יש לישראל תשובות". האלוף בן ישראל הדגיש כי שיפור שייכנס בקרוב לטיל החץ ייתן מענה גם לאיום האיראני, הטיל שיהאב 3.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully