וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פלג נוסף באש"ף מכריז על חידוש הפעולות הצבאיות נגד ישראל

28.10.2000 / 10:05

אבו אלעבאס, היושב בבגדאד, מכריז על התנערותו מהסכמי אוסלו וחידוש הפעולות הצבאיות נגד ישראל; לאחרונה ביקר בעזה ונועד עם ערפאת; בינתיים, הוא לא מתכנן פיגועי התאבדות; מזכ"ל החיזבאללה: יש לבצע פיגועי התאבדות

מאת שי שריג

מנהיג "חזית השחרור הפלסטינית", אחד מפלגי אש"ף, הנתמך בעיקר על ידי עיראק, מכריז כי ארגונו החליט לחדש את הפעולות הצבאיות נגד ישראל. מנהיג הארגון, המכונה "אבו אלעבאס", מבטיח בראיון ליומון הערבי "א-שרק אלאווסט" לבצע פעולות צבאיות נגד יעדים ישראליים בעיתוי המתאים ובמקום המתאים.

הפעולה האחרונה שביצעה "חזית השחרור הפלסטינית" הייתה בשנת 86', בחטיפת הספינה אקילה לאורו האיטלקית. אז הוכנס "אבו אלעבאס" לרשימת המבוקשים בארה"ב, ושמו הוסר בעקבות חתימת הסכמי אוסלו, אז הצהיר ארגונו כי הוא מסכים להכרזת אוסלו.

"אבו אלעבאס" אומר בראיון מבגדאד, כי הוא מתנער מהסכמי אוסלו וחוזר לפעילות נגד ישראל. עם זאת, הוא מדגיש, כי לפי שעה ארגונו אינו מתכנן לבצע פיגועי התאבדות, אלא להתמקד בחידוש הפעולות הצבאיות נגד ישראל.

בהצהרות נוספות שנתן השבוע ציין "אבו אלעבאס" כי הוא ביקר לאחרונה בחשאי ברצועת עזה ואף נועד עם ערפאת. לדבריו, אנשי נמצאים גם במחנות הפליטים הפלסטיניים בלבנון, אלא שעד כה הם נמנעו מלבצע פעולות נגד ישראל.

בתוך כך הצטרף היום לקריאה גם מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה. הוא יצא בקריאה היום מביירות בקריאה ל"כל אחינו הפלסטינים" לבצע פיגועי התאבדות ברחבי ישראל "עד לשחרורה מידי הציונים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully