וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מי שמקבל כספים מתומכי החמאס משגר לעולם מסר של עידוד האלימות"

28.10.2000 / 8:42

כך תקף אמש ריק לאזיו את הילרי קלינטון בעימות ביניהם; השניים מתמודדים על מושב בסנאט מטעם מדינת ניו יורק; הילרי דחתה את האשמות וציינה כי היא תומכת נלהבת של ישראל; הילרי: "לא ידעתי שהתרומה באה ממקור ערבי, החזרתי אותה כבר בשבוע שעבר"

הילרי קלינטון אומרת שהיא תומכת נלהבת של ישראל והיא דוחה את הביקורת בדבר התרומה שהועברה אליה מידי תומכים של החמאס.

בעימות הטלווזיה שנערך אמש בינה לבין ריק לאזיו, המתמודד מולה על מושב בסנאט מטעם מדינת ניו יורק, היתה התרומה נושא הניגוח העיקרי. לאזיו טען כי מי שמקבל כספים מתומכי החמאש משגר מסר לעולם ולרשות הפלסטינית בדבר עידוד מעשי אלימות.

בתגובה אמרה הגברת קלינטון כי לא ידעה על הקשר בין התורמים לבין ארגון החמאס והדגישה כי החזירה את הכסף כבר בשבוע שעבר. מדובר בתרומה של 50,000 דולר, שניתנה לה על ידי ארגון אמריקאי פרו- פלסטיני.

מאמצים לזכות בתמיכת הקהילה היהודית

הארגון, "הברית האמריקאית- מוסלמית (AMA)", גייס את הכסף עבור הקמפיין של הילרי, באירוע התרמה בבוסטון, שמחיר ההשתתפות בו היה 500 דולר לאדם. באירוע השתתפו כמאה ערבים אמריקאים.

המועמד הרפובליקני, ריקו לזיו, כינה את התרומה "מגואלת בדם", אולם הילרי טוענת שלא ידעה כי התורמים הם ערבים. זאת למרות שבאתר האינטרנט של הקבוצה ניתן לראות תצלום בו היא מקבלת מידי חברי הארגון פלקט. "אני מקבלת פלקטים מהרבה אנשים, ואפילו לא טורחת להסתכל בהם" אמרה קלינטון.

מנהיג הארגון, אג'א סעיד, צוטט באמרו "לפלסטינים יש זכות להתנגד לכיבוש הישראלי באמצעות כוחות מזוינים, אם דרכי השלום ייכשלו בהשגת מדינה פלסטינית בשטחי עזה והגדה המערבית".

תמיכת הקהילה היהודית בניו יורק, המהווה 12 אחוז מהבוחרים, היא מאוד חשובה להילרי, בבחירות המתוכננות לשביעי בנובמבר. יוקרתה בקרב הקהילה היהודית נפגעה בעבר, כאשר הצטלמה מתחבקת עם סוהא ערפאת, לאחר שזו הצהירה בנאום לפני החיבוק, כי ישראל הרעילה פלסטינים. קלינטון הודיעה לאחר האירוע, כי היא מגנה את ההתבטאות של סוהא.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully