וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחדשו המהומות בשטחים - אוטובוסים של "אגד" נשרפו במחסום ארז

28.10.2000 / 13:10

כוחות צה"ל מנסים להרחיק מאות מידי אבנים ובקבוקי תבערה, במחסום ארז ובגוש קטיף; אמש נורתה אש לעבר פסגות מכיוון רמאללה

התחדשו העימותים בין כוחות צה"ל לבין הפלסטינים ברצועת עזה.

בשעה זו מנסים כוחות צה"ל להרחיק את מאות הפלסטינים המיידים אבנים ובקבוקי תבערה, במחסום ארז. הבוקר שרפו מפגינים אוטובוסים של חברת אגד שנמצאו במקום. התפרעויות נרשמות גם באיזור גוש קטיף, צה"ל מגיב בירי כדורי גומי וגז מדמיע.

אמש החל ירי נוסף לעבר היישוב פסגות מכיוון רמאללה. לא היו נפגעים. צה"ל לא הצליח לזהות את מקור הירי. חילופי האש בין כוחות צה"ל לפלסטינים התנהלו גם בגשר חלחול ובצומת איו"ש. בבית סחור ובקבר רחל נורו יריות לעבר כוח צה"ל. לא היו נפגעים.

ארבעת אנשי כוחות הביטחון הישראלים נפגעו אתמול: שני שוטרי משמר הגבול וחייל צה"ל נפגעו קל מאבנים שהושלכו לעברם בג'נין ואזור חברון. שוטר מג"ב נפצע קל מהתפוצצות של מטען חבלה באזור אל-אחדר שליד בית לחם.

הפלסטינים דיווחו כי בחילופי האש ברצועת עזה, בצומת איו"ש, בקלקיליה ובטול כרם נהרגו אתמול ארבעה בני אדם ועשרות נפצעו.
בחילופי אש סמוך למשרדי התיאום והקישור ביריחו נפגע שנאי כוח. כתוצאה מכך שררה עלטה באיזור במהלך הלילה. הבוקר הודיע רדיו פלסטין כי צעיר פלסטיני נפטר היום מפצעיו בבית חולים בירדן שם אושפז. הוא נפצע באורח אנוש לפני כמה שבועות במהלך העימותים עם צה"ל.

בעזה השתתפו אתמול אלפים בהפגנת איש הג'יהאד האסלאמי שנהרג אתמול בפיגוע ההתאבדות בגוש קטיף. המלווים קראו מכתב של המחבל, בו הוא קורא להמשיך את האינתיפאדה עד לשחרור ירושלים ןקראו קריאות בגנות ישראל וארה"ב. הפלסטינים דיווחו על שלושה פצועים מירי כדורי גומי במהומות שהתפתחו לאחר ההלוויה.

שריפת תמונות של מובארק

מוקדם יותר אתמול התפרעו כמה מאות פלסטינים בצומת איו"ש מצפון לרמאללה. החיילים ירו כדורי גומי אל עבר מיידי האבנים. בתהלוכה, שהתקיימה במקום, שרפו המפגינים שסיימו את תפילתם במסגד העיר, את תמונותיו של נשיא מצרים, חוסני מובארק, במחאה על עמדת מצרים בוועידה הערבית שהתקיימה בשבוע שעבר בקהיר. המשטרה הפלסטינית החרימה את סרטי הצילום של מספר צלמים שהנציחו את האירוע.

בכיף-איל-חארס הסמוכה לאריאל עקר אתמול צה"ל עצים מאחוריהם נהגו המיידים הפלסטינים להסתתר. מצה"ל נמסר כי אין מדובר בצעד ענישה אלא בשיקולי ביטחון.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully