וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות העתירה לבג"ץ: דיין ייצא לחופשה ללא תשלום מצה"ל

27.10.2000 / 14:09

התנועה לאיכות השלטון דורשת לבטל את מינויו של האלוף עוזי דיין לתפקיד יו"ר המועצה לביטחון לאומי, בעודו מכהן כאלוף פעיל בצה"ל; ראש הממשלה החליט כי דיין לא ישתתף בפורומים של צה"ל ולא ילבש מדים

בעקבות עתירת התנועה למען איכות השלטון, הוחלט כי ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף עוזי דיין, ייצא לחופשה ללא תשלום מן הצבא. בתגובה להחלטה מסרה התנועה לאיכות השלטון כי תאמר את דברה רק בבית המשפט.

בעתירה דורשת התנועה מבג"ץ, שיוציא צווים על תנאי שיורו לראש הממשלה אהוד ברק ולממשלה, לנמק מדוע לא תבוטל ההחלטה למנות את האלוף דיין לתפקיד, בעת שהוא משרת כאלוף בשירות פעיל הכפוף ישירות לראש הממשלה. התנועה לאיכות השלטון טוענת כי מינויו של דיין מנוגד לחוק יסוד הצבא.

לטענת התנועה, אדם המכהן כאלוף פעיל ומבקש להמשיך ולשרת בעתיד בצבא אינו יכול לעמוד בראש המועצה, שהינה גוף אזרחי, בשל ניגוד אינטרסים, וכי לא יתכן מצב בו אין לרמטכ"ל סמכות כלפי אחד מאלופיו.

מינויו של דיין, בתפקידו הקודם כסגן הרמטכ"ל, לתפקיד ראש המועצה בעודו מכהן כאלוף בצה"ל אושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, מתח ביקורת קשה על רצונו של דיין למלא את תפקיד ראש המועצה בעודו לובש מדים.

בתשובה לעתירה שהוגשה לבג"ץ טוענת המדינה, כי אנשי צבא ממלאים תפקידים רבים במשרד הביטחון ובמערכות ציבוריות. ראש הממשלה, אהוד ברק, החליט כי האלוף דיין לא ישתתף בפורום מטכ"ל או בפורומים פנימיים בצבא ולא ילבש מדים. הדיון בעתירה יערך ביום רביעי בשבוע הבא.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully