וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כוננות גבוהה עם פתיחת תפילות יום השישי בהר הבית

27.10.2000 / 12:30

הכניסה למתחם הותרה רק לגברים מעל גיל 35; בחמאס הודיעו כי יכריזו על כל יום שישי כ"יום הזעם"; מספר תקריות של חילופי אש בשטחים

המשטרה וכוחות הביטחון נערכים בכוחות מתוגברים לתפילות יום השישי שנערכות בשעה זו בהר הבית. כ-5,000 מתפללים כבר הגיעו למקום.

מוקדם יותר הודיעה משטרת ישראל כי הכניסה למתחם ההר לא תותר לגברים מתחת לגיל 35. זו הקלה בתנאי הכניסה למתחם, שכן בשבוע שעבר הותרה רק כניסת גברים מעל לגיל 40, ושבוע לפני הותרו לכניסה רק גברים מעל גיל 45.

כוחות משטרה ומשמר הגבול נערכו ליד שער המוגרבי. מהמשטרה נמסר שאם יישמר השקט היום, עם סיומה של התפילה, ישקלו כוחות הביטחון לאפשר לקהל רחב יותר של מתפללים להגיע למסגדים בשבועות הקרובים.

תנועת החמאס הודיעה כי כחלק מכוונתה להסלים את המאבק נגד ישראל, יוכרז כל יום שישי כ"יום זעם". במהלך "יום הזעם" יקרא החמאס להפגנות והתפרעויות לאחר תפילת יום השישי.

חילופי אש בסמוך לאלון מורה; אין נפגעים

מספר עימותים בין פלסטינים לבין כוחות הביטחון אירעו היום בשטחים.

בסמוך ליישוב אלון מורה היו חילופי אש, לאחר שכמה עשרות פלסטינים שעבדו במסיק זיתים בקרבת היישוב החלו להתקרב עליו. אחד הפועלים נשא נשק ולדברי החיילים החל לירות לעברם. לא היו נפגעים.

צעירים פלסטינים יידו אבנים לעבר חיילי צה"ל בחברון. באזור מחנה הפליטים אל-ערוב יידו פלסטינים אבנים לעבר כלי רכב ישראלים. אשה אחת שאבן פגעה ברכבה נפצעה קל. היא המשיכה בנסיעה וקיבלה טיפול בבית החולים שערי צדק בירושלים.

הפלסטינים טוענים כי חולה לב, בן 60, מחלחול שהגיע למחסום צה"ל באמבולנס נפטר כיוון שכוחות הביטחון עיכבו אותו במחסום. מצה"ל נמסר כי "הסהר האדום" לא הסכים להעביר פרטים על המקרה ולכן קשה לבדוק אותה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully