וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר סורי: כוחות סוריה בלבנון בכוננות עליונה מחשש לתקיפה ישראלית

27.10.2000 / 10:22

מקור סורי אומר כי מדינתו עוקבת בדאגה רבה אחר תזוזות צה"ל באזור החרמון ולאורך הגבול עם לבנון; שר ההגנה הסורי: "ירושלים חשובה לסוריה בדיוק כמו הגולן"

מאת שי שריג

גורם מדיני בכיר בדמשק אומר כי הכוחות הסורים הפועלים בלבנון נמצאים בכוננות עליונה בשל הפעילות הישראלית הערה באזור החרמון ולאורך הגבול. "סוריה עוקבת אחר התנועות בשטח ומתייחסת בחשש רב לאיומים שמשמיעה ישראל נגדה ונגד לבנון", אמר המקור והוסיף: "לאור הנתונים שהצטברו אצלנו, החלטנו להעמיד את הכוחות הסורים בלבנון בכוננות עליונה מתמדת כדי להיות מוכנים לקראת אפשרות של התקפה ישראלית".

המקור הסורי התייחס בביטול לדיווח שפורסם אתמול בעיתון הערבי "אל-חיאת", בו נאמר כי התערבות אמריקאית מנעה התקפה ישראלית על יעדים סורים ולבנונים. "הממשל האמריקאי תומך בישראל ומעניק לה סיוע כלכלי וצבאי. לכן, לא ייתכן מצב שבו ארה"ב תמנע מישראל לבצע פעילות תוקפנית שכזו".

הבכיר הסורי העריך כי הנסיבות הנוכחיות בעולם, והעמדה שמשמיעות מדינות באירופה בגנות מדיניות ישראל ובשבח העם הפלסטיני, הן שמונעות מישראל להביא למלחמה נוספת באזור. "סוריה מעריכה את העמדות החיוביות שהשמיעו לאחרונה בריטניה, צרפת ומדינות נוספות, שבהן הביעו תמיכה במימוש זכויות העם הפלסטיני", אמר.

בתוך כך, מצהיר שר ההגנה הסורי, מוסטפא טלאס, בראיון לשבועון הערבי "אלחוואדיס" כי "ירושלים חשובה לסוריה בדיוק כמו הגולן, ולכן היא לא תאפשר לישראל לייהד את ירושלים ולפגוע בזהותה הערבית".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully