וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עתירה נגד חוצה ישראל: עלול לפגוע במקורות המים

יאיר חסון

1.8.2002 / 20:14

נציגי הפורום למען תחבורה ציבורית מבקשים מבג"ץ למנוע פתיחת הקטע הראשון של הכביש, ביום ראשון; טוענים: לא נעשו בדיקות לגבי סיכוני זיהום המים; היזמים: ביצענו פסיקת בג"ץ קודמת

נציגי הפורום למען תחבורה ציבורית עתרו הבוקר לבג"ץ, בדרישה למנוע את פתיחת הקטע הראשון של כביש חוצה ישראל, המתוכננת להתקיים ביום ראשון. העותרים, ד"ר אורי שיינס ורחל הורם, טוענים כי יזמי הכביש העובר בלב אזור מקורות המים של גוש דן, ממהרים לפתוח אותו לתנועה מבלי שנעשתה בדיקה מקצועית ומדעית לגבי הסיכון הזיהומי שהוא מהווה לקידוחי המים.

בעתירה נטען, כי למרות שלקטע הכביש שייפתח אין מטרה תחבורתית או כלכלית מהותית, ולא תיגבה בו אגרת מעבר, ממהרים היזמים לפתוח אותו לתנועה משיקולי תדמית ופרסום. העותרים מציינים, כי בעקבות עתירה קודמת לבג"ץ גובש פיתרון הנדסי למניעת זיהום קידוחי המים בקטע קצר של הכביש, שאורכו 2 קילומטר. ואולם, בקטע שייפתח בשבוע הבא, ושאורכו 18 קילומטר, לא יושם פיתרון זה.

העותרים מבקשים מבג"ץ להוציא צו ביניים למנוע את פתיחת קטע הכביש. עוד מבקשים העותרים צו על תנאי שיחייב את משרדי הממשלה ואת החברות הסוללות את הכביש, לנמק מדוע הן נמנעות מקיום הבדיקות הדרושות להגנה על מקורות המים.

הצוות המלווה אישר

דובר חברת "דרך ארץ" הסוללת את כביש חוצה ישראל, אריה שבתאי, אמר בתגובה לעתירה, כי החברה מקיימת את פסיקת בג"ץ במלואה. לדבריו, "צוות מלווה מטעם המועצה הארצית לתכנון ולבניה בדק היום אם בוצע כל מה שהיה צריך להיעשות על פי פסיקת הבג"ץ, והתיר את פתיחת הכביש. העותרים ביקשו מיגון בקטע של שני קילומטר, בג"ץ אישר את בקשתם, ואנו ביצענו את הדרישה".

שבתאי הוסיף, כי "פתיחת הכביש נעשית קטעים קטעים, ונקבע שפותחים כל קטע שמסיימים לסלול. בעוד כמה שבועות ייפתח לתנועה הקטע השני, שיהפוך את הקטע הזה למשמעותי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully