וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרמטכ"ל: "מספיקה טעות אחת עם פגז שתשנה את כל התמונה"

27.10.2000 / 10:03

לדברי מופז צה"ל ממשיך לפעול באיפוק ועושה הכל למניעת הסלמה בעימות; עם זאת העריך כי העימות בשטחים יימשך עוד חודשים; העריך שהכוחות העיראקיים שנעו לכיוון גבול ירדן יחזרו בקרוב למיקומם המקורי

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, העריך הבוקר שהעימות בשטחים יימשך עוד חודשים והבהיר שעדיין ישנה סכנה של הדרדרות אזורית שתוביל למלחמה. מופז אמר את הדברים בראיון בגלי צה"ל.

מופז אמר שצה"ל עושה הכל כדי שהעימות לא יגבר, וממשיך לפעול לפי עקרונות של איפוק ושיקול דעת. לדבריו, "התוצאות מדברות בעד עצמן. מספיקה טעות אחת עם פגז אחד שתשנה את כל התמונה".

הוא הביע את הערכתו ללוחמי צה"ל בשטח וציין שמאז פרוץ המהומות נורו אלפי כדורים לעבר החיילים, אירעו יותר מ-500 אירועי ירי, והופעלו יותר מ-50 מטענים.

באשר לפרשת חיילי צה"ל החטופים, אמר מופז ש"נעשים מאמצים בכל הערוצים האפשריים ובכל האינטנסיביות הראויה על מנת להשיב את החיילים לבתיהם והוריהם", אבל סירב להיכנס לפרטים.

הוא אף הזהיר מסכנה של התלקחות באיזור גבול הצפון ואמר שבמידה והחיזבאללה יפתח באש על חיילי צה"ל ישיבו החיילים אש לעבר מקורות הירי. הוא לא פסל גם אפשרות של תקיפות עומק בלבנון, שלגביהן "יופעל שיקול דעת".

כשנשאל על תזוזת הכוחות העיראקיים לכיוון גבול ירדן העריך הרמטכ"ל שהכוחות ישובו בעתיד הקרוב למיקומם המקורי ואמר שהעיראקים "מכירים את עוצמתו ואת מימד הרתעתו של צה"ל".

מופז גם קרא לתושבים היהודיים לשמור על איפוק בתגובותיהם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully