וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית משפט: להרוס חצרות בתים בפרויקט "סי אנד סאן"

כתבת וואלה! חדשות

2.8.2002 / 0:03

נעתר לתביעת "אדם טבע ודין" להרוס 14 חצרות פרטיות הפולשות לתוך תחום 100 המטר האסורים לבניה בצמוד לים; השופט: יש לשמר הטבע כדי שהאדם ימשיך לשיר ולשמוח; הנתבעים: נערער

בית המשפט השלום בתל אביב פסק אתמול, כי יש להרוס את החצרות הפרטיות בפרויקט "סי-אנד-סאן", הפולשות לתוך תחום 100 מטר מקו המים" בעיר. עוד נקבע כי לאחר ההריסה יש לשקם את השטח בדומה ככל האפשר למצבו הטבעי של החוף לפני שבוצעה בו הבניה הלא חוקית.

הפסיקה היא סופו של הליך משפטי ארוך שמנהלת עמותת "אדם טבע ודין" (אט"ד) באמצעות עו"ד אלי בן-ארי, מאז 1998, כנגד החברות אביב ושות' הולידיי אפרטמנט בע"מ, חברת סי אנד סאן ביץ' הוטלס בע"מ ובעלי 14 הדירות הגובלות בקו החוף.

התביעה נוגעת לשורת הדירות המערבית – הסמוכה ביותר אל הים בפרויקט – כאשר עילת התביעה מקורה בפלישת החצרות הפרטיות, המעברים והקירות שבחלקו הקדמי (המערבי) של הפרויקט, אל תוך תחום 100 המטר מקו המים, בו אסורה כל בניה על פי הוראות תכנית המתאר הארצית לחופי הים התיכון.

העץ הוא ירוק והים הוא עמוק

השופט ד"ר קובי ורדי נתן בפסיקתו צו "להחזרת המצב לקדמותו, משמע, מצב הדומה ככול האפשר למצב החוף הטבעי ששרר במקום בטרם הבניה, כולל הריסת כל מבנה ומכשול שהוקם בחלק זה". ביצוע הצו עוכב, לבקשת הנתבעים, עד להכרעה בערעור שהם מתכוונים להגיש על פסק הדין.

עוד הוסיף השופט ד"ר ורדי בפסיקתו כי "קיימת שרשרת של קשרים, זיקות ותלות בין האדם לטבע, לחי ולצומח ולכן צריך להיות אכפת לים שהעץ הוא ירוק, צריך להיות אכפת לציפור שהים הוא עמוק ורחב, וצריך להיות אכפת לציבור, כולל ליזמים ולקבלנים, שהטבע יישמר ושהאדם ימשיך לשמוח ולשיר שירים עקב כך".

בית המשפט ביקר את הנימה המזלזלת בה מתייחסים הנתבעים לארגונים הירוקים, ואומר כי "הנתבעים מתעלמים מההיבט הציבורי ומחשיבות מאבקם של אותם "ירוקים" למען שימור 'הירוק' – הטבע".

עו"ד בן-ארי, הגיב על הפסיקה: "המדובר בפסק דין חשוב נוסף, המצטרף לשורה של פסקי דין שאולי יסייעו לשמור על החוף במדינת ישראל לטובת הדורות הבאים טוב יותר מכפי שנעשה עד כה על ידי מי שאחראים לכך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully