וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אליפות לניו-יורק יאנקיז

27.10.2000 / 7:49

זו הפעם הראשונה ביותר מ-25 שנה שקבוצה משיגה ת'ריפיט - אליפות שלישית ברצף

הניו-יורק יאנקיז זכו שוב באליפות הבייסבול ("הוורלד סירייס"), והפכו בכך לקבוצה הראשונה ב-25 שנה שהשיגה ת'ריפיט -שלוש אליפויות רצופות. האחרונה שעשתה זאת היתה האוקלנד את'לתיקטס בשנים 1972-1974.

הקבוצה השיגה את האליפות ה-26 שלה לאחר שגברה על קבוצת הניו-יורק מטס, במשחק דרמטי באצטדיון "שיי". המשחק הוכרע על ידי לואיס סוהו, ששבר את התיקו בחובטו נגד הזורק ("פיצ'ר) המוביל של המטס, אל לייטר, והעמיד את התוצאה על 4-2 לטובת קבוצתו בסיבוב התשיעי. סוהו, שהחל את העונה בפיטסבורג וחזר ליאנקיז בשביעי באוגוסט, אמר: "זה היום המאושר בחיי. אני לא יודע איך להסביר את זה. היום נתנו לי הזדמנות לעשות את מה שצריך, ואני עשיתי, זה היה לא יאומן". האם.וי.פי, השחקן הטוב ביותר, של הסדרה הוא דרק ג'יטר מהיאנקיז, עם ממוצע חבטות של 0.409.

אל לייטר, באחד המשחקים הגדולים בחייו, הצליח להחזיק 8 ו-2/3סיבובים לפני שנכנע לעייפות ולחובטים של ניו יורק. ללייטר נותר לפסול שחקן אחד בלבד כאשר הבסיסים ריקים ולהשאיר את ההכרעה לחובטים של קבוצתו, אך לייטר,אשר זרק עד לרגע זה למעלה מ-130 זריקות הוליך את חורחה פסאדה, נכנע לחבטה של סקוט ברושס אשר קידמה את פסאדה לבסיס השני ואותו לראשון, ונותר מול לואיס סוהו. כל אשר היה על לייטר לעשות הוא להוציא את סוהו מהמשחק ולצאת מהמצב אליו נקלע. אך לא שחקן ותיק כלואיס סוהו, אשר לו זכיה זו הינה הרביעית בחייו, ייכנע ללייטר. סוהו חבט את הכדור למרכז המגרש וראה איך חורחה פסאדה רץ לכיוון בסיס הבית, הכדור אשר נזרק לכיוונו של התופס של המטס, מייק פיאצה, פגע בגופו של פסאדה וניתז אל כיוון ספסלם של המטס. ברושס ניצל את ההזדמנות והגיע הביתה אף הוא ובכך קבע את תוצאת המשחק 4:2.

כאשר הגיע תורם של חובטי המטס להכות, הם ניתקלו במריאנו ריברה, אשר הוכיח שוב כי הוא הסוגר הטוב ביותר בבייסבול. ריברה אמנם הוליך את אגבהיאני, אך כאשר נותר לו לפסול שחקן אחד בלבד ומולו ניצב החובט הטוב ביותר של הניו יורק מטס, מייק פיאצה, ריברה זרק כדור אותו היכה פיאצה למרכז המגרש היישר אל ידיו של ברני וויליאמס שתפס את הכדור, כרע ברך ובכך פתח את חגיגות האליפות של היאנקיז.

היאנקיז היו הראשונים להופיע על לוח התוצאות כאשר ברני וויליאמס, אשר חבט באחוזים מחרידים במהלך הסדרה (0.111 או 11.1%)חבט סולו הום ראן(הקפה מלאה ללא אף שחקן נוסף בבסיסים) בסיבוב השני והעלה את ניו יורק ליתרון 0-1. המטס לא המתינו זמן רב וכאשר עלו לחבוט את חלקם בסיבוב השני השיבו מלחמה. היתה זאת טעות של אנדי פטיט הזורק של היאנקיז אשר אפשרה למטס להשוות כאשר נכשל להעביר את הכדור לבסיס הראשון ובכך לפסול את אל לייטר. את הטעות ניצל טראמל אשר הגיע הביתה מבסיס שלישי. בהמשך הסיבוב חבט אגבהיאני ופייטון רץ לבסיס הבית על מנת להקנות יתרון 1-2 למטס. בסיבוב השישי חבט דרק ג'יטר מהיאנקיז, סולו הום ראן והשווה את התוצאה ל2-2. תוצאה אשר נשמרה כאמור עד לאותה חבטה של לואיס סוהו.

אליפות נוספת לניו יורק יאנקיז, והמטס יאלצו להמתין שנה נוספת עד אשר יוכלו לקרוא תיגר על יריביהם העירוניים.
ניו יורק עדיין שייכת למפציצים מהברונקס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully