וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושעו השוטרים שהיכו חשוד בביצוע הלינץ' ברמאללה

27.10.2000 / 7:18

השוטרים חשודים כי היכו את ת'אבת אעצי כשהובילו אותו למתקן חקירה של השב"כ; אעצי הוא ככל הנראה "האיש עם הדם על הידיים", שנראה מנופף מחלון תחנת המשטרה; בחקירתו הודה: בעטתי בגופה שנזרקה מהחלון


קצין משטרה ומספר שוטרים ממחוז ירושלים הושעו מתפקידם בעקבות חשד כי היכו אחד ממבצעי הלינץ' ברמאללה העצור בישראל.

לפי החשד, השוטרים היכו את העציר כשהסיעו אותו מתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים למתקן של השב"כ. העציר התלונן על כך בחקירתו, ותלונתו הועברה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). מספר השוטרים שהושעו אינו ברור, אך כנראה נע בין חמישה לשבעה.
השוטרים הושעו בהוראת מפקד מחוז ירושלים, ניצב יאיר יצחקי.

העציר שהוכה הוא ככל הנראה ת'אבת עאצי, "האיש עם הדם על הידיים", שנראה מנופף בדם החיילים מחלון בניין המשטרה הפלסטינית ברמאללה. על פי דיווחים, הודה עאצי כי התעלל בגופת אחד החיילים ההרוגים. דובר משטרת ירושלים סירב להגיב על הידיעה. לדבריו, המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים היא שמטפלת בפרשה.

עאצי, בן 20, נתפס על ידי חיילי "דובדבן" מספר ימים לאחר הלינץ'. הוא נלכד בביתו בכפר בית לקיא יחד עם מספר משתתפים נוספים בלינץ', בו נרצחו חיילי המילואים ואדים נורזיץ' ויוסף אברהמי, ז"ל. אתמול אישר דובר צה"ל לפרסום כי שירות הביטחון הכללי מחזיק בעצורים המעורבים בביצוע הלינץ'.

בחקירתו אמר עאצי כי נכח בתחנת המשטרה יחד עם פלסטינים נוספים, ואף בעט בגופת אחד החיילים, אשר הושלכה זמן קצר אחר כך מחלון הבניין. חקירתו על ידי השב"כ נמשכת.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully