פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תיעוד: מנקה גנבה סכומי כסף גדולים ונתפסה "על חם"

   מצלמות שהתקין בביתו תושב העמקים תיעדו, על פי החשד, את עובדת הניקיון שהעסיק שולפת מארונות ומגירות שטרות ומטבעות. המשטרה: "ייבדק החשד שביצעה מעשים דומים בבתים אחרים"

   תיעוד: מנקה גנבה סכומי כסף גדולים ונתפסה "על חם"
   עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: אביב אברמוביץ'

   תושבת בית שאן בת 56 נעצרה אמש (רביעי) על ידי משטרת עפולה בחשד כי גנבה עשרות אלפי שקלים מבעל הבית שבו עבדה כמנקה. החשודה הודתה בחקירתה כי אכן גנבה את הכסף מבעל הבית, אולם טענה כי לא מדובר בעשרות אלפי שקלים כפי שהוא טען. היא שוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים, ובימים הקרובים יוגש נגדה כתב אישום.

   תיעוד: עוזרת בית נתפסה "על חם" גונבת כסף (צילום מסך)
   תיעוד החשודה בעת המעשה (צילום מסך)

   הסיפור החל כאשר בעל הבית, תושב העמקים, הבחין כי מחדרו הפרטי נגנבים באופן קבוע סכומי כסף גדולים. האיש המודאג שוחח עם בני משפחתו על מנת להבין את פשר העניין, אך לא מצא קצה חוט לתעלומה. בעצה אחת עם עורך דינו הוא התקין מצלמות נסתרות בחדרו הפרטי על מנת שאלה יתעדו את המתרחש בו בשעות שבהן הוא שוהה מחוץ לביתו. לתדהמתו הרבה, הוא גילה כי המנקה הוותיקה שעובדת בביתו והצליחה לרכוש במהלך השנים את אמונו, גונבת ממנו כסף באין מפריע.

   "מרשי לא האמין למראה עיניו", סיפר עו"ד דב הירש, המייצג את בעל הבית אצלו עבדה המנקה בחמש השנים האחרונות. "במהלך השנים היא הספיקה לרכוש את אמונו, ולמרבה הצער היא זו שגנבה לו את הכסף", אמר.

   מצלמות האבטחה שהתקין תפסו "על חם" את המנקה בשעת מעשה. על פי התיעוד, נראית המנקה נכנסת לחדרו הפרטי תוך כדי שהיא מביטה לצדדים על מנת לוודא שאין אדם נוסף בסביבה. לאחר מכן, היא ניגשת היישר אל ארון הציוד האישי שלו, שולפת ארנק ומוציאה ממנו שטר של 100 שקלים. אולם המנקה לא הסתפקה בכך. מצפייה בסרטון, ניתן לראות כיצד פותחת המנקה מגירה נוספת ולוקחת ממנה גם מטבע של עשרה שקלים.

   ממשטרת מחוז הצפון נמסר כי "החשודה הודתה בגניבה של כסף מהמעסיק שלה. בתום החקירה יוגש נגדה כתב אישום, וכן ייבדק החשד לכך שביצעה מעשים דומים בבתים אחרים בהן שימשה כמנקה".

   לקריאה נוספת:
   הגרוש נפל מגג הבניין – הדיירים ישלמו מיליונים?
   אישום: עובד במפעל גנב חומר כימי לצורך ייצור סמים
   מי צריך כלב? ארנב ענק הבריח גנבים שפרצו לבית

   לפניות לכתב קובי דוד: davidkobi@walla.com