וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות לסנאט: הילרי מחזירה תרומה של ארגון פלסטיני

26.10.2000 / 23:18

התרומה, בסך 50,000 דולר, התקבלה באירוע התרמה של ארגון "הברית האמריקאית-מוסלמית"; הילרי: לא ידעתי שהתרומה באה ממקור ערבי; באתר הארגון ניתן לראות את הילרי מקבלת פלקט מחבריו הילרי: "אני מקבלת פלקטים מהרבה אנשים, ואפילו לא טורחת להסתכל בהם"

הגברת הראשונה של ארה"ב, הילרי קלינטון, המתמודדת מטעם מדינת ניו יורק לבחירות לסנאט בארה"ב, הבטיחה להחזיר תרומה של 50,000 דולר, שניתנה לה על ידי ארגון אמריקאי פרו- פלסטיני.

הארגון, "הברית האמריקאית- מוסלמית (AMA)", גייס את הכסף עבור הקמפיין של הילרי, באירוע התרמה בבוסטון, שמחיר ההשתתפות בו היה 500 דולר לאדם. באירוע השתתפו כמאה ערבים אמריקאים.

המועמד הרפובליקני, ריקו לזיו, כינה את התרומה "מגואלת בדם", אולם הילרי טוענת שלא ידעה כי התורמים הם ערבים. זאת למרות שבאתר האינטרנט של הקבוצה ניתן לראות תצלום בו היא מקבלת מידי חברי הארגון פלקט. "אני מקבלת פלקטים מהרבה אנשים, ואפילו לא טורחת להסתכל בהם" אמרה קלינטון.

מנהיג הארגון, אג'א סעיד, צוטט באמרו "לפלסטינים יש זכות להתנגד לכיבוש הישראלי באמצעות כוחות מזוינים, אם דרכי השלום ייכשלו בהשגת מדינה פלסטינית בשטחי עזה והגדה המערבית".

תמיכת הקהילה היהודית בניו יורק, המהווה 12 אחוז מהבוחרים, היא מאוד חשובה להילרי, בבחירות המתוכננות לשביעי בנובמבר. יוקרתה בקרב הקהילה היהודית נפגעה בעבר, כאשר הצטלמה מתחבקת עם סוהא ערפאת, לאחר שזו הצהירה בנאום לפני החיבוק, כי ישראל הרעילה פלסטינים. קלינטון הודיעה לאחר האירוע, כי היא מגנה את ההתבטאות של סוהא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully