וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דו"ח האו"ם חושף: כדור הארץ לא מתחמם, הוא נצלה

26.10.2000 / 21:56

2,500 המדענים החברים בוועדה מיוחדת של האו"ם קבעו כי אפקט החממה יותר חמור ממה שחשבו עד כה, וכי התנהגות בני האדם היא הגורם המכריע על התחממות כדור הארץ; בסוף המאה צפוי כדור הארץ להתחמם בשש מעלות, השינוי הגדול ביותר במזג האוויר מאז סוף עידן הקרח


השפעת 'אפקט החממה' על התחממות כדור הארץ גדולה יותר ממה שהעריכו מומחים, ונגרמת ברובה בגלל התנהגות בני האדם – כך קובעת ועדה בינלאומית של האו"ם.

הוועדה מעריכה כי הטמפרטורה בכדור הארץ תעלה בסוף המאה ה-21 בשש מעלות נוספות. זהו השינוי הגדול ביותר שהתרחש בטמפרטורת כדור הארץ מאז סופו של עידן הקרח, והוא יכול לגרום לתוהו ובבוהו במזג אוויר, הכולל סופות, הצפות וסכנות רבות.

אפקט החממה נגרם כתוצאה מגזים הנפלטים לאטמוספירה, כמו פחמן דו חמצני, המיוצרים על ידי שריפת חומרים שמקורם בשרידי צמחים ובעלי חיים, כמו דלק, פחם, או עצים.

זהו הדו"ח החריף ביותר שהוועדה, המונה 2,500 מדעני סביבה מכל העולם, פרסמה עד כה. בדו"ח האחרון, שפורסם ב-1995 טענו החוקרים כי "לבני האדם יש השפעה ניכרת על האקלים". במסמך הנוכחי, המנוסח בשפה יותר ביקורתית וקשה, מטילים המדענים את מרבית האשמה והאחריות על האדם, ומחמירים בהערכת הנזק שנגרם כתוצאה מפעילותו. "העשור האחרון הוא ללא ספק העשור החם ביותר מזה 1,000 שנה" אמר מקור בוועדה.

הדו"ח, המונה מאות עמודים, יוגש לאו"ם בינואר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully