וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רינו צרור ודב צור ידליקו משואות ביום העצמאות

7.3.2013 / 10:57

העיתונאי וראש עיריית ראשון לציון נמנים על מדליקים המשואות, כמו גם מנהלת בית הספר "חביב" - מהראשונים שבהם לימדו בעברית, בטקס שיעמוד השנה בסימן "שנת המורשת הלאומית"

משרד ההסברה והתפוצות חשף הבוקר (חמישי) את שמותיהם של מדליקי המשואות ביום העצמאות הקרוב בהר הרצל בירושלים. מדליקי המשואות השנה מייצגים את "שנת המורשת הלאומית – העצמה, הנחלה ושימור נכסי התרבות הלאומיים למען הדורות הבאים", הנושא שנקבע על ידי ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים. בין מדליקי המשואות השנה: העיתונאי רינו צרור, ראש עיריית ראשון לציון דב צור, אנשי רוח וחניכות בשומר הצעיר ובבית"ר.

העיתונאי רינו צרור זוכה להדליק משואה כיוון שלטענת הוועדה בשידוריו ברדיו ובסרטים שהוא מביים ומפיק הוא משמש פה לאזרחים החשים שהם בשולי החברה בישראל ומעלה אל פני השטח דילמות אנושיות נוקבות ובעיות חברתיות כאובות. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, מדליק משואה משותפת עם מנהלת בית הספר "חביב" בעיר, איריס הלפרין, מבתי הספר הראשונים בהם למדו ודיברו אך ורק בשפה העברית.

טקס הדלקת המשואות בהר הרצל אפריל 2012. עומר מירון
טקס הדלקת המשואות בהר הרצל בשנה שעברה/עומר מירון

חוקרים רבים מקבלים השנה את הכבוד להדליק את המשואה ביניהם, מוקי צור – חוקר ההתיישבות היהודית בארץ והיסטוריון של התנועה הקיבוצית; דוד בלומברג – יו"ר הדירקטוריון של הספרייה הלאומית בירושלים, האוספת ומשמרת את מכמני התרבות היהודית הישראלית מכל הזמנים; פרופ' תמר רוס – חוקרת ומרצה בעלת שם בתחום מחשבת ישראל; פרופ' מאיר בוזגלו – איש רוח, משלב מתמטיקה ופילוסופיה ומרצה לפילוסופיה יהודית באוניברסיטה העברית, ופעיל ציבור; בלהה בן אליהו – מרצה לספרות העברית בת ימינו ופרופ' אליען אלקרנאוי – נשיא המכללה האקדמית המאוחדת "אחוה" – נשיא בדואי ראשון בארץ של מוסד אקדמי.

בנוסף ידליקו משואות דפנה שמשון – בת להורים מקהילת בני ישראל שעלו מהודו, שכותבת ביוגרפיה של אביה, הכוללת בתוכה את סיפור המעבר של עדתה מהודו למדינת ישראל, רן חדוותי – איש שטח במועצה לשימור אתרי מורשת , הממונה על מחוז השרון ואל"מ (מיל') דני שפירא, ששירת ב"שירות אוויר" לפני קום המדינה ומסכם 57 שנות טיסה כטייס ניסוי וטייס תובלה, נבחר להדליק משואה כיוון שהוא מנחיל את מורשת מדינת ישראל, צה"ל וחיל האוויר במפגשים רבים עם הדור הצעיר בבית הספר לטיסה ובבסיסי חיל האוויר.

כמו כן, שתי חניכות בתנועות נוער ידליקו משואה משותפת: אגטה פרצ'יק, בת 18, חניכה ומדריכה בתנועה הציונית המגשימה השומר הצעיר, המציינת 100 שנה להקמתה ואליענה אלבז, בת 17, חניכה ומדריכה בבית"ר, התנועה הרוויזיוניסטית, המציינת 90 שנה להיווסדה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully