וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התאחדות הסטודנטים: הכתובת היתה על הקיר

ורד כהן-ברזילי

1.8.2002 / 0:01

בעקבות הפיגוע באוניברסיטת הר הצופים טוענים בהתאחדות: התרענו בעבר על רמת האבטחה הירודה בקמפוסים; יו"ר ההתאחדות קורא להעסיק סטודנטים ששירתו ביחידות קרביות כמאבטחים

בהתאחדות הסטודנטים בישראל אמרו אתמול בתגובה לפיגוע באוניברסיטת הר הצופים כי הם התריעו מספר פעמים בעבר על רמת האבטחה הירודה בקמפוסים. יושב ראש ההתאחדות, ליאור שטרסברג אמר: "הכתובת במקרה זה, הייתה חקוקה על קיר גדול". לטענתו, התאחדות הסטודנטים התריעה במהלך השנה האחרונה מספר רב של פעמים בפני הגורמים הרלבנטיים על רמת האבטחה הירודה בתוך המוסדות להשכלה גבוהה בישראל. "רמת האבטחה ירודה בעיקר בשל חוסר המקצועיות של המאבטחים בקמפוסים", אמר שטרסברג.

התאחדות הסטודנטים אף שלחה באמצע השנה מכתב לשר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, הקורא לו להעסיק סטודנטים בעלי עבר קרבי במוסדות. "למרות ההחמרה במצב הביטחוני ולמרות הפיגועים הרבים, לא נעשה כל שינוי בנושא סידורי האבטחה במוסדות האמורים", נכתב במכתב. עוד נכתב: "הנני סבור, שעדיף לתת את הדעת בנושא זה עתה בבחינת 'להקדים תרופה למכה' וזאת על מנת שלא נצטרך לברר אחר מעשה, מדוע לא נעשו הפעולות הנדרשות". התשובה לבקשה נשלחה להתאחדות לפני מספר ימים, ונכתב כי המידע הועבר לידיעת גורמי האבטחה במטה הארצי.

"גם היום, לאחר האסון הכבד", אומר שטרסברג, "אני ממשיך להתריע שחייב להיעשות שינוי ובדק בית רציני ואמיתי בכל הנוגע לסידורי האבטחה במוסדות להשכלה גבוהה". לדבריו, הדרך היחידה להחזיר את הביטחון בקמפוסים היא "להעסיק סטודנטים ששירתו ביחידות קרביות כמאבטחים במוסדות הלימוד".

נשיא האוניברסיטה העברית, פרופסור מנחם מגידו, אמר בתגובה לטענות על כשל באבטחה כי האוניברסיטה תיגברה בשנתיים האחרונות את אמצעי הביטחון, "אך קשה מאוד לשלוט לחלוטין על למעלה מעשרים אלף איש שנכנסים בכל יום לקמפוס". לדבריו, הקמפוס בהר הצופים היווה דוגמא לדו קיום בין ישראלים לפלסטינים. "הפעולה הרצחנית נועדה למנוע אפשרות לדו קיום ואנו ניאבק בכל כוחנו למנוע מהמחבלים השגת מטרה זו", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully