וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארה"ב: למרות מאמצי ההצלה - הלוויתנים לא שרדו

1.8.2002 / 0:01

לאחר שני ניסיונות להחזיר את להקת הלוויתנים לעומק הים - נאלצו המתנדבים לוותר; עשרות יונקי הענק איבדו את חוש הכיוון וחזרו אל החוף; המדענים מתקשים למצוא הסבר ל"התאבדות"

למרות ניסיונות ההצלה של תיירים והרשויות בחוף המזרחי של ארה"ב, מתו שלשום 45 הלוויתנים שהוחזרו לים בתחילת השבוע. פקחי רשויות הדגה נאלצו לבצע המתת חסד ברבים מהלוויתנים שחזרו אל החוף בפעם השלישית בימים האחרונים. עשרות המתנדבים שפעלו בקדחתנות להציל את יונקי הענק ולהשיבם לים, נאלצו לבסוף לוותר. מאז תחילת הפרשה מתו 56 לוויתנים מזן "נווט".

"אחרי יומיים של ניסיונות לתת ליונקים האלה כל סיכוי לשרוד, החליטו הווטרינרים במקום לבצע המתת חסד בלוויתנים שנותרו בחיים", אמר דובר המרכז הימי של ניו אינגלנד, "זאת היתה לבטח אחת ההחלטות הקשות שמישהו יכול לקחת". ביום שני הצליחו תיירים ואנשי שימור החי להחזיר 45 מהלוויתנים לים בעזרת סירות, אולם כבר אז העריכו חוקרים כי היונקים עלולים לשוב אל החוף בגלל אובדן חוש כיוון.

ביום שלישי השכם בבוקר חזרו 45 לוויתנים לכיוון חוף אחר ושוב נקלעו למצוקה. כ-300 מתנדבים נזעקו לעזרתם, כיסו אותם בשמיכות רטובות ושמרו עליהם מהתייבשות. גם בפעם השניה הצליחה פעולת המתנדבים המהירה להציל 31 מהלוויתנים. אולם, מספר שעות מאוחר יותר חזרו היונקים הניצולים לכיוון חוף אחר, אך הפעם החליטו הווטרינרים לגאול אותם מיסוריהם.

מדענים לא הצליחו עד היום למצוא הסבר לתופעה העולמית של לוויתנים ש"מתאבדים" על החוף. לעיתים הלוויתנים נקלעים למצוקה כשהם מתקרבים לחוף כדי למצוא סרטנים ודיונונים למאכל. הסבר אחר הוא שכשאחד מחברי הלהקה נקלע למצוקה ומתקרב אל החוף עוקבת אחריו כל שאר הלהקה, לרוב לעבר מותה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully