וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברים יש גם ברשת

26.10.2000 / 17:48

מחקר חדש קובע - האינטרנט לא גורם לבידוד חברתי, אלא משפר קשרים חברתיים של הגולשים; מסתבר שהשתתפות בצ'טים משפרת את היכולת לתקשר עם בני אדם


האינטרנט לא גורם לבידוד חברתי, להיפך - הוא משפר את מצבם החברתי של הגולשים, כך עולה ממחקר חדש של חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו.

מסתבר, ששליחת דואר אלקטרוני, גלישה לאתרי אינטרנט והשתתפות בצ'טים שיפרו את יכולתם של הגולשים לתקשר עם בני משפחתם וסייעו להם ביצירת קשרים חברתיים חדשים.

מנהל "פרוייקט החיים האמריקאי", לי רייני, אמר שממצאי המחקר תומכים בטענותו שהאינטרנט הוא כלי מאחד ולא מפריד. "יש עדויות שאנשים יוצרים חברויות עם אנשים ממקומות אחרים בעולם, ומצליחים להחזיק אותם", אמר רייני.

למעלה מ- 70 אחוז אמרו במחקר שהגלישה באינטרנט לא השפיעה על ציוניהם של הילדים בבית הספר, וכמעט שני שליש מהנשאלים אמרו שהם קונים עכשיו פחות בחנויות מסורתיות, ועוברים לקנייה דרך הרשת.

התברר, שהחשש הגדול ביותר של הגולשים הוא אובדן הפרטיות. קרוב לשני שליש מהנשאלים הסכימו, שגלישה באינטרנט מסכנת את הפרטיות. "מצאנו שאנשים לא מפחדים שהממשלה עוקבת אחריהם, אלא מחברות מסחריות שיכולות לראות מה הם עושים", אמר עורך המחקר.

"האינטרנט משמש ככלי תקשורת רק בחמש השנים האחרונות. יש לו השפעות לטווח רחוק שרוב המשתמשים לא מודעים להן", מזהיר ג'פרי קול. "האינטרנט משנה הכל, החל מדרך ההתקשרות שלנו ועד צורת הקנייה שלנו", הוא הוסיף.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully