וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קליקסופטוור צימצמה ההפסד ב-40% ל-1.4 מיליון דולר ברבעון השני

נטע יעקבי

30.7.2002 / 23:43

עמדה בתחזיות המוקדמות; המנכ"ל: אנו רואים זרם יציב של הזמנות, אך מתקשים לסגור עסקות גדולות

חברת קליקסופטוור, המפתחת פתרונות לייעול מערך השירותים בארגונים, מדווחת היום על תוצאות כספיות לרבעון השני העומדות בתחזיות המוקדמות. החברה דיווחה על הכנסות של 4.6 מיליון דולר - ירידה של כ-8% לעומת הרבעון המקביל, אך גידול של 24% לעומת הרבעון הקודם.

בשורה התחתונה הצליחה החברה לדווח על שיפור, הן לעומת הרבעון המקביל והן לעומת הרבעון הקודם. החברה דיווחה על הפסד נקי של 1.4 מיליון דולר או 5 סנט למניה - ירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל, בו דיווחה על הפסד של 1.8 מיליון דולר, וירידה של 40% לעומת הרבעון הקודם, בו דיווחה על הפסד נקי של 2.3 מיליון דולר.

הכנסות ממכירת רשיונות תוכנה תרמו 54% מההכנסות הכלליות והסתכמו ב-2.5 מיליון דולר, ואילו ההכנסות משירותים ותמיכה תרמו כ-2.1 מיליון דולר. שולי הרווח הגולמי הסתכמו ב-66% - רמה זהה לזו של הרבעון המקביל. ההוצאות התפעוליות של החברה הסתכמו ב-2.8 מיליון דולר - ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל.

במהלך הרבעון שרפה החברה 497 אלף דולר. החברה סיימה את הרבעון עם מזומנים, שווי מזומנים והשקעות קצרות טווח של 8.9 מיליון דולר בקופה, וזאת בהשוואה ל-9.4 מיליון דולר בסוף הרבעון הראשון ו-10 מיליון דולר בסוף 2001.

במהלך הרבעון חתמה החברה על חוזים עם 6 לקוחות חדשים, בהם Siemens Westinghouse Power, Gaz Metropolitan Inc ו-Aristocrat. לדברי משה בן בסט, מנכ"ל החברה, חלק מהחוזים הם פרויקטים נסיוניים בעלי פוטנציאל הכנסות של מיליון דולר מרשיונות במהלך 6-12 החודשים הקרובים.

ב-16 ביולי העלתה קליקסופטוור את תחזיותיה לרבעון השני וסיפקה בשורות חיוביות למשקיעים. עם העלאת התחזיות, אמר בן בסט כי צבר ההזמנות בסוף הרבעון השני גדל ונוספו הזמנות מלקוחות חדשים. לדבריו, מלבד הלקוחות שלא שרדו את ההאטה הכלכלית, רוב החברות שהתחילו פרויקטים על בסיס פיילוט המשיכו עמם באופן נרחב יותר.

"הגידול בהכנסות, הירידה בהפסדים והקטנת שריפת המזומנים שלנו ממשיכים להוות מדדים חיוביים לפעילותינו בסביבה הכלכלית הקשה", אמר בן בסט. הוא הוסיף כי החברה רואה זרם יציב של ביקושים למוצרים והוא מצפה להזמנות משמעותיות נוספות בתחום רשיונות התוכנה. עם זאת, הוא הוסיף כי החברה מתקשה לסגור עסקות גדולות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully