וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זה לא מה שחשבנו שיהיה

26.10.2000 / 15:58

לפני 38 שנה התבקשו מנהלים, קציני צבא ופוליטיקאים לכתוב מה יהיה בשנת 2000 - השבוע נפתחה קפסולת הזמן בה הוטמנו הנבואות; רובם חשבו שאנשים ישבו בחלל, ושכל ילד יקבל מספר טלפון עם לידתו;את האינטרנט אף אחד מהם לא חזה


נבואה הוכחה השבוע כמקצוע מאוד מסוכן. לפני 38 שנה, מנהלים בכירים, קציני צבא ופוליטיקאים במיאמי לא חזו את האינטרנט ולא חזו שבכל בית יהיה מחשב פרטי.

הנבואות שנפתחו השבוע, נקברו בקפסולת זמן בכניסה לבניין של חיל האוויר האמריקאי שנחנך ב- 1962. את הקפסולה תכננו לפתוח השנה, השנה הראשונה של המילניום.

הנבואות לא היו לגמרי בלתי מציאותיות, אבל חלקן נראות היום כמו מדע בדיוני. קצין חיל האוויר האמריקאי, ריצ'ארד סטוארט חזה נוכחות צבאית קבועה בחלל, ושפצצות אטום יוחלפו בנשק שישתמש בקרני אור וגלי קול. הוא דמיין כלי תעופה שיופעלו בכוח גרעיני, ואת הירח כבסיס צבאי אמריקאי.

מנכ"ל נשיונל אירליינס, לואיס מאיטג, חזה שהחברה שלו תציע טיסות במהירות -על, "מטוס שקט", ותמשיך לפעול גם באלף החדש. החברה התמוטטה סופית ב- 1991.

ובכל זאת, היו כמה תחזיות שהתקרבו למציאות. מנהל בחברת "בל", פרסטון קולינס, חזה את השימוש בלוויני תקשורת, את הקטנת הטלפונים והתפתחות המשיבונים. הוא חשב שתינוקות יקבלו מספר טלפון מיד עם לידתם וטען שיהיו טלפונים עם מסכים שאפשר יהיה להשתמש בהם בכל העולם. לא בדיוק סלולריים, אבל די דומה.

הסנאטור מפלורידה, ג'ורג' סמזרס, הביע דאגה ממלחמה גרעינית, וחזה במדויק שאוכלוסיית פלורידה תכפיל את עצמה עד שנת 2000, אבל גם הוא לא ראה את זרימת המהגרים ההיספניים ששינתה את פני העיר.walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully